Taniec i Poezja w obiektywie

Dziś mamy dla Was kilka pięknych kadrów z sobotniego Koncertu “Taniec i poezja” – w wykonaniu Grup Tańca Współczesnego ADA

Taniec i poezja” to w kalendarzu imprez Młodzieżowego Domu Kultury ważne wydarzenie artystyczne, odbywające się co roku już od ponad 20 lat. Pomysłodawczynią i realizatorką koncertu jest pani Edyta Buczek, nauczycielka tańca współczesnego w naszej placówce, prowadząca grupy ADA, których uczestniczki to dziewczęta w wieku od 6 do 19 lat.

Pani Edyta wykształciła już pokolenia tancerek, które niejednokrotnie swą przygodę z tańcem zaczynają jako kilkulatki.

Tegoroczna edycja „Tańca i poezji” podzielona została na cztery tematyczne części. W każdej z nich zaprezentowane zostały choreografie grupowe, a także duety i solówki. Wiele z nich to były premierowe pokazy, nad którymi prace zakończyły się tuż przed dniem koncertu. Mimo to wszystkie zachwycały i były nagradzane gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną widownię w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Taniec współczesny nie jest łatwą formą ruchu, od tancerek wymaga ogromnego zaangażowania w próby oraz doskonałej kondycji i sprawności ciała. Ponadto jego przekaz to nie tylko ruch ciała, ale także wyrażanie emocji, by poruszyć odbiorcę i przekazać mu ważne treści.

To wszystko mogliśmy podziwiać podczas koncertu głównego w sobotni wieczór, a także w poniedziałkowe przedpołudnie, kiedy na widowni zasiadła młodzież z biłgorajskich szkół.

Podczas koncertu zaprezentowany został fragment spektaklu tanecznego, wyreżyserowanego przez była wychowankę ADY, Martynę Dmitrocę, który będzie stanowił jej pracę dyplomową, kończącą studia taneczne w Łodzi.

Podczas sobotniego pokazu nie zabrakło niespodzianek – energetycznego występu absolwentek ADY, a także wzruszającego pożegnania i uhonorowania trzech tancerek, tegorocznych maturzystek, które już niebawem zakończą swoją karierę taneczną w MDK.

Wszystkim artystkom i ich nauczycielce gratulujemy przepięknego koncertu, wyrażamy swój podziw i uznanie dla ich twórczej pracy, której efekty mogliśmy oglądać ze wzruszeniem.

Nagranie LIVE z koncertu (17-02-2024)
Uwaga: “w nagraniu live fragmentami wyciszony jest dźwięk przez Facebook’a”

taniec i poezja - plansza live koncertu FB 2024