,,Strefa kreatywności” w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej na warsztatach

Najmłodsi uczestnicy zajęć plastycznych ,,Strefy kreatywności”, prowadzonych przez nauczycielkę Renatę Sochę skorzystali z oferty muzeum i uczestniczyli w warsztatach.

Ciekawa lekcja muzealna o archeologii, o życiu ludzi, o prehistorii, o zwierzętach z epoki kamienia łupanego, a przede wszystkim o malowidłach naskalnych – to wszystko zadziało się na warsztatach. Dzieci miały możliwość zobaczyć też ostre przedmioty z tamtej epoki, zęba mamuta oraz poroże jelenia. Pan archeolog prowadzący zajęcia ciekawie opowiadał o malowidłach naskalnych jakie znajdowano w jaskiniach. Dzieci miały możliwość malowania i odwzorowywania malowideł naskalnych.

Powstały piękne prace plastyczne, a zajęcia w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej zaliczyć należy do do udanych.