AMELIA wyróżniona

Amelka Dybiak z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została wyróżniona w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „MOJA MAŁA OJCZYZNA, MOJE MIEJSCE NA ZIEMI”. Organizatorem imprezy, odbywającej się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku, jest Szkoła Podstawowa Nr 50 im. Emilii Plater w Gdańsku.

WYRÓŻNIENIE Amelia Dybiak, MOJA MAŁA OJCZYZNA, MOJE MIEJSCE NA ZIEMI 2024
Amelia Dybiak (lat 11)

Do trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla uczniów klas IV – VIII oraz uczestników miejskich domów kultury i innych placówek kulturalno–oświatowych „MOJA MAŁA OJCZYZNA, MOJE MIEJSCE NA ZIEMInadesłano 300 prac z całej Polski. Jury nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace.

Jedną z laureatek wyróżnionych w konkursie jest jedenastoletnia Amelia Dybiak. Młoda artystka uczęszcza na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia, nad którą opiekę artystyczną sprawuje Anna Świca. Dziewczynka stworzyła malarski pejzaż ukazujący łąkę na skraju lasu.

Jury konkursowe stanowili profesjonalni artyści plastycy pod przewodnictwem Rafała Kowalskiego. Ważnym elementem w wyborze prac była autorska interpretacja tematu, dziecięcy autentyzm oraz walory plastyczne takie jak kompozycja, ciekawa kreska, gama barwna, technika, dbałość o estetykę pracy oraz samodzielność wykonania. W tej edycji dominowało malarstwo oraz kolor w formie rysunków i kolaży.

Prace nagrodzone oraz zakwalifikowane do wystawy będą eksponowane w Szkole Podstawowej nr 50 im. Emilii Plater w Gdańsku podczas oficjalnego wręczenia nagród, które odbędzie się 26 lutego 2024 roku oraz w galerii Domu Sąsiedzkiego Stowarzyszenia Nowy Port w marcu 2024 roku.

Amelce gratulujemy serdecznie!