SUKCESY TĘCZOWEJ MALARNI  W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

SUKCESY TĘCZOWEJ MALARNI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

Kolejnymi sukcesami mogą się poszczycić młode plastyczki z pracowni Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Cztery uczestniczki zajęć prowadzonych przez Annę Świcę zostało laureatkami XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z cyklu „Ziemia jest jedna. Skrzydlaty Świat – Ptaki”.

Kilka dni temu poznaliśmy wyniki XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z cyklu „Ziemia jest jedna. Skrzydlaty Świat – Ptaki”. Na konkurs, zorganizowany przez Galerię Twórczości Plastycznej Młodych działającą w MDK „Śródmieście” we Wrocławiu wpłynęło 714 prac plastycznych z 117 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski. Obradujące, pod przewodnictwem artysty plastyka Agnieszki Koszutskiej jury, przyznało 16 nagród równorzędnych i 30 wyróżnień w kategorii malarstwo, collage, rysunek, grafika, fotografia, obiekty przestrzenne, ceramika i rzeźba. Do wystawy pokonkursowej Organizatorzy zakwalifikowali 184 prace.

Spośród wychowanków Anny Świcy najwyżej oceniona została praca autorstwa Anny Sokal. Ta trzynastoletnia artystka otrzymała za swój obraz, przedstawiający kaczki, nagrodę równorzędną w kategorii rysunek i malarstwo. W tej samej kategorii wyróżniono pracę szesnastoletniej Dominiki Szubiak. Jej młodsze koleżanki Jessica Sowa (lat 12) i Małgorzata Oleszczak (14 lat) za swoje prace zdobyły kwalifikacje do wystawy.

Organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników wystawy pokonkursowej na uroczysty wernisaż 12 kwietnia o godzinie 12.00 do Młodzieżowego Domu Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu artystycznego prac, a laureatkom z Tęczowej Malarni kolejnych tak wspaniałych sukcesów !