Sukces i nagroda w Biennale – Wiosna Młodych Talentów

W organizowanym przez Hajnowski Dom Kultury konkursie plastycznym pn. XVIII OGÓLNOPOLSKA WIOSNA MŁODYCH TALENTÓW – Biennale 2023 dziesięcioro młodych artystów z pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zdobyło nagrodę grupową.

Na konkurs – odbywający się pod patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Hajnówka – wpłynęło 777 prac. Komisja artystyczna w składzie: Anna Marta Świtalska-Świć – artysta plastyk, Zbigniew Budzyński – artysta grafik oraz Agnieszka Langwińska – artysta malarz oceniała prace w 4 kategoriach wiekowych nagradzając najlepsze prace statuetkami ,,TALENT 2023”. Łącznie zostało przyznanych 18 nagród – statuetek (12 statuetek za prezentacje indywidualne oraz 6 dla grup). Wyróżnienia otrzymało 14 autorów oraz 4 zespoły plastyczne. Kwalifikację do wystawy komisja przyznała 90 uczestnikom.

Dziesięcioro podopiecznych Anny Świcy z Tęczowej Malarni spisało się na medal zdobywając statuetkę „TALENT 2023” jako jedną z sześciu nagród grupowych.

W skład nagrodzonej grupy weszli: Lena Lalik (5 lat), Hanna Wilczak (7 lat), Franciszek Szado (7 lat), Gabriela Radawiec (9 lat), Nikola Kusz (10 lat), Jessica Sowa (11 lat), Alicja Psiuk (12 lat), Stanisław Pindor (13 lat), Olga Goch (15 lat) oraz Antonina Tutka (15 lat).

Ponadto podopieczna Renaty Sochy ze Strefy Kreatywności – Dorota Dołba (9 lat) otrzymała indywidualnie kwalifikację do wystawy.

Przesłane na konkurs prace prezentowały różnorodne techniki malarskie, tematykę i sposób ujęcia artystycznego. Nie zabrakło martwej natury, postaci ludzkich – portretów – inspirowanych portretem historycznym, autoportretu czy postaci ludzkiej w pejzażu, a także ulubionego przez najmłodszych tematu zwierząt.

W piątek, 19 maja 2023 r., w galerii Hajnowskiego Domu Kultury odbyła uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Laureatom XVIII Ogólnopolskiej Wiosny Młodych Talentów – Biennale 2023 połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej.

Dziękujemy Komisji Konkursowej za docenienie pracy wychowanków oraz nauczycieli, którzy ukierunkowują utalentowanych plastycznie młodych ludzi, dają im motywację do pracy przynoszącej wymierny sukces i satysfakcję z podejmowanego twórczego trudu!

Dzieciom i młodzieży uczęszczającej na zajęcia plastyczne gratulujemy tego wyjątkowego sukcesu!

NAGRODA GRUPOWA

Tęczowa Malarnia – nauczyciel Anna Świca