“Ach, Lubelskie, jakie cudne…” – wojewódzki konkurs plastyczny rozstrzygnięty

W piątkowe przedpołudnie, 19 maja, w naszej placówce odbyło się uroczyste podsumowanie XXXI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moje Zakątki” – Ach Lubelskie, jakie cudne –pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Na uroczystość przybyli młodzi artyści wraz ze swoimi nauczycielami oraz rodzicami. Zgromadzeni goście zostali przywitani piosenką w wykonaniu solistki Studia Wokalnego „Canto” Wiktorii Tuckiej, następnie przybyłych gości powitała pełniącą obowiązki Dyrektora MDK, Pani Urszula Demucha.

W drugim bloku części artystycznej wystąpiły dziewczęta z formacji tańca współczesnego IRYS, pracujące pod kierunkiem pani Edyty Buczek oraz Wiktoria Tucka, pracująca pod kierunkiem pani Kornelii Rudy.

Kolejnym punktem uroczystości była ta najprzyjemniejsza część, czyli odczytanie protokołu oraz wręczanie młodym artystom pamiątkowych dyplomów, nagród i upominków.

Protokół

Z wynikamy wojewódzkiego konkursu plastycznego “Ach, Lubelskie, jakie cudne…” można zapoznać się w artykule, który zamieściliśmy po obradach komisji – protokół jury

Ogromne uznanie dla pracy młodych artystów wyraziła także Pani Marta Marchewka-Skurzak, Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, podkreślając ich pasję i niezwykłe umiejętności w wyrażaniu piękna Lubelszczyzny, zaangażowanie i chęć nieustannego rozwoju. Po czym zgromadzeni goście zostali zaproszeni do oglądania wystawy i delektowania się słodkim poczęstunkiem. Całą uroczystość poprowadziła pani Joanna Łukaszczyk, organizator imprez MDK.