„Rodzina w ogrodzie” i kolejne sukcesy Tęczowej Malarni

Nagroda dla Nikoli Kusz, wyróżnienie dla Ani Pecki oraz trzy kwalifikacje do wystawy – to efekt udziału wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w XXI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „RODZINA” w Krasnymstawie.

To kolejny wspaniały sukces młodych artystów z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia, której opiekunem artystycznym jest Anna Świca. Spośród przesłanych na konkurs prac najwyżej oceniona została praca autorstwa jedenastoletniej Nikoli Kusz. Jej praca zdobyła nagrodę w kategorii dzieci z klas IV-VI. Wyróżnienie przypadło dziesięcioletniej Annie Pecka, której obrazek był oceniany w kategorii klas I-III. Na wystawie pokonkursowej podziwiać można było prace wykonane przez: Mateusza Olika (lat 7), Hannę Kiełbasę (lat 11) i Lenę Kanty (lat 14).

Ogłoszony przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie XXI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Rodzina” to impreza odbywająca się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Starostwa Krasnostawskiego. Tegorocznym tematem przewodnim było hasło „Rodzina w ogrodzie”. Do konkursu zgłoszono 544 prace z 82 placówek oświatowych województwa lubelskiego. Komisja oceniająca pracowała pod przewodnictwem artysty plastyka Bronisławy Żuk.

Nikola wraz z mamą i swoją nauczycielką osobiście mogła odebrać swoja nagrodę. Mała artystka wzięła udział w uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień oraz otwarciu wystawy pokonkursowej. To wielka satysfakcja dla dziecka i duma dla rodziców. Podczas uroczystego otwarcia wystawy można zobaczyć wiele pięknych prac z innych placówek. Jest to też okazja do obejrzenia i konfrontacji dokonań artystycznych młodych plastyków i ich opiekunów.

uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień oraz otwarciu wystawy pokonkursowejWYSTAWA Lena Kanty
WYSTAWA Mateusz Olik

Nikola na tle pracy