Wystawa online – Polskie Stroje Ludowe

Wystawa w Zespole Młyńskim jest prezentacją obrazów autorstwa młodzieży uczęszczającej na zajęcia plastyczne do Pracowni Plastycznej TĘCZOWA MALARNIA Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Opiekunem artystycznym młodych artystów jest Anna Małgorzata Świca – nauczyciel plastyki, z wykształcenia kulturoznawca i muzealnik. Inspiracją do powstania obrazów były polskie stroje ludowe. Bogactwo i różnorodność kultury ludowej dały wspaniały efekt w postaci kilkudziesięciu prac wykonanych przez młodzież w wieku od 11 do 19 lat. Ekspozycja jest przetworzeniem i bardzo indywidualną wizją wielobarwności, krojów, bogactwa zdobień, a także naturalnego otoczenia charakterystycznego dla różnych regionów Polski.

Wystawa Polskie Stroje Ludowe Wystawa Polskie Stroje Ludowe Wystawa Polskie Stroje Ludowe