Prace dzieci z Tęczowej Malarni w Kolekcji Sztuki Dziecka

Prace Gabrieli Radawiec i Carlosa Hawryluka z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju znalazły się w Kolekcji Sztuki Dziecka za rok 2022. Kolekcję tworzą między innymi prace zgłoszone do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci “Paleta Wyobraźni”, który organizuje Pałac Młodzieży w Katowicach.

Gabrysia i Carlos z certyfikatami
Gabrysia i Carlos z certyfikatami

Kolekcja Sztuki Dziecka tworzona jest w Pałacu Młodzieży w Katowicach jako unikalny, złożony z kilkudziesięciu prac, zbiór dziecięcych prac plastycznych. Corocznie Rada Artystyczna, w skład której wchodzą artyści plastycy, a której patronuje wybitny plakacista prof. Roman Kalarus z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dokonuje przeglądu prac wykonanych przez dzieci w wieku od 4 do 13 lat.

Carlos Hawryluk
Gabriela Radawiec

Prace zasługujące na miano „Sztuki Dziecka” wybrane zostały w tegorocznej edycji z dwóch ważnych wystaw: Dorocznej Wystawy Twórczości Plastycznej uczestników pracowni Pałacu Młodzieży w Katowicach oraz z wystawy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Paleta Wyobraźni 2022”. Udokumentowaniem zakwalifikowania pracy do Kolekcji są specjalne certyfikaty, które otrzymują mali artyści.

Tegoroczne certyfikaty przypadły między innymi Gabrysi RadawiecCarlosowi Hawrylukowi. Dzieci uczęszczają na zajęcia plastyczne do Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Ich opiekunem artystycznym jest Anna Świca, która prowadzi pracownię Tęczowa Malarnia.

Corocznie wydawany jest także katalog przedstawiający wszystkie prace wybrane do kolekcji Sztuki Dziecka. Można go zobaczyć na stronie organizatora:

Gratulacje dla Gabrysi i Carlosa!

Certyfikat - Carlos Hawryluk
Certyfikat – Carlos Hawryluk