Księżycowe Obrazy malowane pastelami

W organizowanym przez Tarnobrzeski Dom Kultury konkursie plastycznym MALUJEMY PASTELAMI, wielki sukces odniosły wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Podopieczne Renaty Sochy i Anny Świcy zdobyły 4 nagrody, 3 wyróżnienia i kwalifikację do wystawy. Podsumowanie imprezy połączone z wernisażem oraz wręczeniem nagród i wyróżnień Laureatom odbyło się 11 maja br.

Kiedy nocą w świetle księżyca…” – tak zatytułowana była kolejna – dwudziesta czwarta – edycja konkursu MALUJEMY PASTELAMI. W konkursie wzięło udział 204 prace z terenu trzech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Patronat honorowy na konkursem objęło Stowarzyszenie Pastelistów Polskich, Okręg Rzeszowski Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Prezydent Miasta Tarnobrzega.

Założeniem konkursu była interpretacja tematu „Kiedy nocą w świetle księżyca…” za pomocą technik pastelowych.

Komisja Artystyczna oceniająca prace przyznała nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

W pierwszej kategorii wiekowej 8-12 lat nagrodzono pracę Barbary Machoń, wyróżniono Katarzynę Ścibor, Julia Bożek otrzymała Nagrodę Pastelistów Polskich. Do wystawy zakwalifikowano pracę Zofii Osuch. Te cztery młode artystki pracują pod kierunkiem Renaty Sochy w pracowni Strefa Kreatywności.

Kolejne laury zdobyły dziewczęta pracujące pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia. Nagrodę w pierwszej kategorii wiekowej otrzymała praca Zuzanny Krawczyk (lat 8), a wyróżnienie Julia Łuszczak (lat 12). Podwójnie doceniona została praca Izabeli Pogorzelec (lat 14), której obraz otrzymał wyróżnienie w kategorii 13-15 lat, zaś Stowarzyszenie Pastelistów Polskich przyznało jej swoją nagrodę.

Cieszy fakt, iż co roku wychowankowie MDK w Biłgoraju mogą pokazać swoje plastyczne talenty w tak trudnej i wymagającej technice jaką są pastele.

Dziewczętom życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów!

Relację z podsumowania konkursu można obejrzeć także na stronie organizatora:

Nagrodzeni z nauczycielkamiod lewej: n-l. Anna Świca, Zuzanna Krawczyk, Julia Łuszczak, Katarzyna Ścibor, Julia Bożek, n-l. Renata SochaPodsumowanie imprezy, wernisażPodsumowanie imprezy, wernisażPodsumowanie imprezy, wernisażPodsumowanie imprezy, wernisaż, Anna ŚwicaPodsumowanie imprezy, wernisaż, Renata SochaNagrodzeni - od lewej: Zuzanna Krawczyk, Julia Łuszczak, Katarzyna Ścibor, Julia BożekZuzanna KrawczykJulia ŁuszczakKatarzyna ŚciborJulia BożekBarbara Machoń z pracąWYRÓŻNIENIE Julia ŁuszczakNAGRODA SPP i WYRÓŻNIENIE Izabela PogorzelecNAGRODA Zuzanna KrawczykNAGRODA Barbara Machoń pracaNAGRODA SPP Julia BożekWYRÓŻNIENIE  Katarzyna ŚciborWystawa Zofia OsuchJulia Bożek z pracąKatarzyna Ścibor z pracąZofia Osuch z pracąPodsumowanie imprezy, wernisażPodsumowanie imprezy, wernisażPodsumowanie imprezy, wernisażPodsumowanie imprezy, wernisażPodsumowanie imprezy, wernisażPodsumowanie imprezy, wernisażPodsumowanie imprezy, wernisażPodsumowanie imprezy, wernisażPodsumowanie imprezy, wernisażPodsumowanie imprezy, wernisaż