MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ – WSPANIAŁY SUKCES TĘCZOWEJ MALARNI

Młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju spełniali swoje marzenia malując prace plastyczne i biorąc udział w XXV. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Pudełko moich marzeń”. Ich prace zostały ocenione bardzo wysoko przez komisję konkursową. Aż siedmioro podopiecznych Anny Świcy z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia zostało uhonorowanych nagrodami i wyróżnieniami.

W czwartek, 7 marca 2024 r., w Zduńskiej Woli odbyło się uroczyste podsumowanie XXV. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Literackiego pn. „Pudełko moich marzeń”. Imprezę zorganizowało Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury „Na Pięterku” w Zduńskiej Woli. Jury dokonało oceny 227 prac plastycznych nadesłanych z całego kraju. W ścisłym gronie Laureatów znaleźli się wychowankowie biłgorajskiego MDK.

I miejsce w kategorii wiekowej 6 – 9 lat otrzymała Laura Szabat. Ta ośmioletnia dziewczynka namalowała pastelami olejnymi pracę zatytułowaną „W cyrku”. III miejsce zdobył dziewięcioletni Carlos Hawryluk za obraz „Wygrany mecz”. Kolejną laureatką została Hanna Adamek (lat 14), której praca pt. „Moje fantazje”, otrzymała II miejsce w kategorii 13 – 15 lat. W tej samej kategorii przyznano wyróżnienie dla piętnastoletniej Leny Kanty za obraz wykonany w technice malarstwa akrylowego pt. „W tajemniczym ogrodzie”.

Dziewczęta z najstarszej kategorii wiekowej 16 – 19 lat także odniosły wielki sukces i zdominowały podium. I miejsce zdobyła Wiktoria Kurzyńska (lat 18) za pracę „Biały i czarny kot”. II miejsce przypadło szesnastoletniej Julii Kuraś za pracę „Złota rybka”, natomiast Ada Zych (lat 18) wytrzymała wyróżnienie za akwarelę „Mój kotek”.

Jak widać marzenia się spełniają! Gratulujemy i życzymy młodym twórcom wielu wspaniałych osiągnięć artystycznych!