Anna Sokal i Olga Goch wśród najlepszych w 18. Ogólnopolskim Konkursie „Kwiaty w szarości”

Dwie młode artystki – Anna Sokal i Olga Goch – z Tęczowej Malarni Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju znalazły się wśród laureatów 18 Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Kwiaty w szarości” Rawicz 2023.

Anna Sokal, lat 12Wystawa „Kwiaty w szarości” Rawicz 2023.
Anna Sokal, lat 12 – Wystawa –  „Kwiaty w szarości” Rawicz 2023.
Olga Goch, lat 15Wystawa „Kwiaty w szarości” Rawicz 2023
Olga Goch, lat 15 Wystawa „Kwiaty w szarości” Rawicz 2023

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny z cyklu „KOLORY SZAROŚCI” organizuje Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sierakowie. Konkurs cieszy się wielka popularnością i propaguje techniki monochromatyczne. Co roku też proponuje inną tematykę. Tegoroczna, 18. edycja zatytułowana „Kwiaty w szarości”, skłoniła młodych ludzi do przekazania w formie plastycznej swoich wrażeń na temat kwiatów. Pomimo tego, że kwiaty są wielobarwne, kolorowe, artyści musieli zmierzyć się z brakiem barw, zamienić je w odcienie bieli, czerni i szarości – stworzyć pracę plastyczną.

Na konkurs napłynęła olbrzymia ilość prac. Jury obradujące pod przewodnictwem dr hab. prof. uczelni Jacka Jarczewskiego, Prodziekana (Wydział Malarstwa, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu) musiało zmierzyć się z obejrzeniem 6355 prac z terenu całej Polski. Nadesłane prace wykonano w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych, fotograficznych. Zgodnie z regulaminem jury rozpatrywało je w czterech kategoriach wiekowych. Biorąc pod uwagę niezwykle wysoki poziom artystyczny prac, jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić oraz zakwalifikować do wystawy te najlepsze.

Spośród wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju na wystawie zaprezentowane zostały dwie prace. Ich autorkami są Anna SokalOlga Goch. Obie uczęszczają na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia, a ich opiekunem artystycznym jest Anna Świca.

Zapraszamy do podziwiania tych obrazów i gratulujemy młodych artystkom!

Dyplom, Anna Sokal Dyplom, Olga Goch