XLIII Powiatowy Festiwal Piosenki – fotorelacja

W piątek, 29 września, w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się XLIII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Miał on rangę powiatowych eliminacji do Wojewódzkiego Festiwalu „Śpiewający Słowik”.

Do udziału w festiwalu zgłosili się zarówno soliści, duety, jak i zespołu. W sumie na scenie zaprezentowało się 39 podmiotów wykonawczych. Uczestnicy, podzieleni na kategorie wiekowe, prezentowali jeden utwór w języku polskim, a w dwóch przypadkach, na prośbę jurorów dwa utwory.

Młodych artystów oceniało profesjonalne jury, w skład, którego weszli: Piotr Czyryk – reprezentujący Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, instruktor do spraw muzyki chóralnej; Sławomir Niemiec – muzyk, instrumentalista, instruktor biłgorajskiego Centrum Kultury oraz Monika Proć-Gleń – wokalistka, instrumentalistka, nauczycielka muzyki.

Osoby, które zdaniem jurorów, zaśpiewały najlepiej w poszczególnych kategoriach wiekowych, zdobywając I miejsce, otrzymały jednocześnie także NOMINACJĘ do wojewódzkich prezentacji.

Cieszymy się, że nominowane osoby to wokaliści Studia „Canto”, pracujący w MDK pod kierunkiem pani Korneli Rudy: Amelia Lewkowicz, Filip Bednarz oraz Gabriela Zając.

Gratulujemy młodym wokalistom oraz ich nauczycielce i życzymy sukcesów w kolejnym etapie festiwalu.