Wyśpiewali nominacje do finału wojewódzkiego

W piątek, 29 września, w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się XLIII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Miał on rangę powiatowych eliminacji do Wojewódzkiego Festiwalu „Śpiewający Słowik”.

Do udziału w festiwalu zgłosili się zarówno soliści, duety, jak i zespoły. W sumie na scenie zaprezentowało się 39 podmiotów wykonawczych.
Młodych artystów oceniało profesjonalne jury, w skład, którego weszli: Piotr Czyryk – reprezentujący Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, instruktor do spraw muzyki chóralnej; Sławomir Niemiec – muzyk, instrumentalista, instruktor biłgorajskiego Centrum Kultury oraz Monika Proć-Gleń – wokalistka, instrumentalistka, nauczycielka muzyki.

Wśród nagrodzonych znaleźli się także nasi wychowankowie, wokaliści Studia Wokalnego Canto. I miejsce, a tym samym nominację do przeglądu wojewódzkiego, w poszczególnych kategoriach wiekowych zdobyli: Amelia Lewkowicz, Filip Bednarz oraz Gabriela Zając.

Ponadto II miejsce w trzeciej kategorii wiekowej zdobyła Wiktoria Krent, a wyróżniona została Lidia Wróblewska.

Gratulujemy wokalistom i życzymy dalszych sukcesów!
Nauczycielem nagrodzonych jest pani Kornelia Rudy.