Wyjazd do teatru w Lublinie

W piątek 27 października 2023r. odbył się wyjazd do teatru Hansa Chrystiana Andersena w Lublinie na spektakl teatralny, w którym uczestniczyły najmłodsze grupy plastyczne z MDK w Biłgoraju: grupa „Pędzelki”, „Tęczowa malarnia” oraz „Strefa kreatywności”.

W spektaklu pt. Słowik i babka natura, twórcy sięgają po klasyczną opowieść Hansa Chrystiana Andersena „Słowik”, by na jej bazie zbudować zupełnie nową, utrzymaną jednak w tym samym duchu historię. Wymowa spektaklu podobnie jak w baśni Andersena, stanowi pochwałę, tego co prawdziwe, nad tym co sztuczne – prawdziwych relacji i obcowania z naturą zamiast życia w cyfrowym, mechanicznym świecie.

Spektakl został nagrodzony przez Jury Dziecięce na V Festiwalu małych Premier w Wałbrzychu w 2021r.

Po spektaklu wszystkie grupy wraz z nauczycielkami i rodzicami, udały się do McDonalda na smaczny posiłek.

I.O-K