Trzy wyróżnienia w dla dziewcząt z pracowni plastycznych MDK

Kolejny sukces artystyczny zanotowały wychowanki pracowni plastycznych Tęczowa Malarnia, Fantazja oraz 3D Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Ich prace zostały wyróżnione w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Dziedzictwo UNESCO – Zabytki architektoniczne w Europie” – Zamość 2023.

WYROZNIENIE Alicja Psiuk, Katedra w Sweti CChoweli
Ala Psiuk, lat 13, Katedra w Sweti CChoweli

Na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. „Dziedzictwo UNESCO – Zabytki architektoniczne w Europie” – Zamość 2023, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, wpłynęło 880 prac ze 146 placówek z całego kraju. Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Prezydent Miasta Zamość – Andrzej Wnuk oraz Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków – Dariusz Kopciowski.

Komisja w składzie: Barbara Szeptuch – artysta plastyk, nauczyciel Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu – przewodnicząca jury; Dariusz Łukasik – artysta malarz, instruktor plastyki w Zamojskim Domu Kultury – członek jury; Ewa Borawska – architekt, starszy inspektor Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie (Delegatura w Zamościu) – członek jury – postanowiła przyznać nagrody, wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy.

Natalia Klucha lat 15  Wenecja - wyróżnienie
Natalia Klucha, 15 lat, Wenecja

Wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju otrzymały trzy wyróżnienia.

W kategorii klas 5-8 wyróżniono pracę „Katedra w Sweti CChoweli”Alicji Psiuk (lat 13), której opiekunem artystycznym jest Anna Świca. Kolejne dwa wyróżnienia przypadły podopiecznym Ireny Oręziak – Kupczak. Alicji Potockiej (lat 13) za pracę Hala Stulecia we Wrocławiu” oraz Natalii Klucha (lat 15), która namalowała Wenecję”. Natalka startowała w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych.

Jury konkursu potwierdziło wysoki poziom artystyczny prac, zwróciło uwagę na różnorodność pomysłów oraz jakości realizacji. Jednocześnie komisja oceniająca złożyła podziękowania dla wszystkich uczestników, nauczycieli oraz opiekunów za ciekawe doznania artystyczne.

Alicja Potocka lat 13  Hala Stulecia we Wrocławiu - wyróżnienie
Alicja Potocka, lat 13, Hala Stulecia we Wrocławiu

Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej, połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień, odbędzie się 9 stycznia 2024 roku w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej”.

Naszym laureatkom serdecznie gratulujemy sukcesu!