Teatralny kwiecień w MDK (zdjęcia)

Tuż po świętach wielkanocnych, 12 oraz 13 kwietnia, w naszej placówce miały miejsce premiery teatralne w wykonaniu grup Ambaras mini oraz Ambaras, pracujących pod kierunkiem Joanny Łukaszczyk.

Najmłodsi aktorzy zaprezentowali spektakl „Nie ma tego złego…”, nawiązujący do motywów popularnych baśni, aczkolwiek fabuła poprowadzona została tak, aby w sposób przewrotny zinterpretować popularne powiedzenie, stanowiące tytuł spektaklu.

Starsza grupa zmierzyła się z problematyką komunikacji słownej między rówieśnikami, a także z rodzicami, czy osobami starszymi oraz z zagadnieniem pobieżnego oceniania innych, pokazują to w przedstawieniu „SMS, czyli słowo ma siłę”.

Oba autorskie spektakle zostały także zaprezentowane na scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury podczas powiatowych eliminacji 22.Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Cieszymy się, że „Słowo Ma Siłę” w wykonaniu grupy Ambaras zostało docenione przez jury konkursowe i otrzymało nominację do wojewódzkiego etapu Przeglądu, który odbędzie się w pierwszej połowie maja.

Fotorelacja ze spektaklu „Nie ma tego złego…”

Fotorelacja ze spektaklu „SMS, Słowo Ma Siłę”