Piękny świat po pandemii

Sukcesem wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zakończył się Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „JESZCZE BĘDZIE PIĘKNIE ZNÓW – ŚWIAT PO PANDEMII COVID-19”. W imprezie, zorganizowanej przez Fundację Kultury i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie, Lilianna Obszyńska zdobyła wyróżnienie.

Na konkurs – skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat – nadesłano 1116 prac ze 172 placówek z Polski, Ukrainy, Francji i Chin. Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych. Tym bardziej ciszy fakt, iż jedną z laureatek wyróżnionych w konkursie “Świat po pandemii COVID-19” jest Lilianna Obszyńska pracująca pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni Tęczowa Malarnia. Jej praca oceniana była w kategorii 8-10 lat.

Piękny świat po pandemii
Wyróżnienie Lilianna Obszyńska

Tematem prac konkursowych była optymistyczna wizja świata po zakończeniu pandemii Covid-19. Ukazanie mieszkańców naszej planety, którzy cieszą się życiem we wszelkich jego przejawach, zachwycają się pięknem przyrody i czerpią pełnymi garściami z możliwości, jakie stwarza im świat.

Lilianka namalowała przepiękny obrazek, na którym przedstawiła swoją rodzinę na tle wiosennego krajobrazu. Pierwszy plan tworzy szpaler kolorowych kwiatów, dalej drzewa w żywej zieleni i dom, nad którym krąży bocian. Radość z przebywania razem – rodziców i dzieci – ukazana jest w centrum kompozycji. Mama i tata, dziewczynka skacząca na skakance, druga bawiąca się z pieskiem – tworzą wyjątkową atmosferę rodzinnego spaceru.

Protokół i prace laureatów konkursu można obaczyć na stronie fundacji:

Młodej artystce gratulujemy i życzymy jeszcze wielu tak wyjątkowych sukcesów!