Sukces GTW ADA – Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych “O Laur Rzecha” Rzeszów 2023

W ubiegły czwartek, 2 listopada br. Grupa Tańca Współczesnego ADA, z sukcesem zaprezentowała się w XX Międzynarodowym Festiwalu Tańca “O Laur Rzecha” w Rzeszowie.

Międzynarodowy Festiwal Zespołów „O Laur Rzecha” świętował jubileusz 20-lecia, a to wszystko na scenie Filharmonii Podkarpackiej przy Honorowym Patronacie Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. Podczas jubileuszowej edycji konkursu rywalizowały zespoły z: Łucka (Ukraina), Olkusza, Jędrzejowa, Krakowa i województwa podkarpackiego (Pysznica, Lesko, Ropa, Biłgoraj, Kolbuszowa, Rzeszów).

Podczas koncertu galowego w reżyserii Joanny Rzepki zaprezentowali się laureaci oraz Zespoły: Kornele i T8. Nagrody laureatom wręczyli: Pani Krystyna Stachowska– zastępca prezydenta Rzeszowa, Pani Aneta Dąbrowska – zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa, Pani Anna Gargała – prezes Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej PROMOTOR oraz Pani Justyna Stasiak – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez MDK Biłgoraj (@mdk_bilgoraj)

Dziewczęta z ADY wystąpiły w Kategorii wiekowej 16-24 lata. Zdobywając  wyróżnienie: ADA STARSZA „Heteronomia”– Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Kierownik zespołu jest pani Edyta Buczek.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez MDK Biłgoraj (@mdk_bilgoraj)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.