Nasi wychowankowie z sukcesami w konkursie plastycznym we Wrocławiu

INSPIRACJE, KLIMATY, NASTROJE…” – SUKCES PIĘCIU MŁODYCH ARTYSTEK Z MDK

30 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny z cyklu „Ziemia jest jedna” o tematyce ekologicznej „Inspiracje, klimaty, nastroje…” organizowany przez MDK „Śródmieście” we Wrocławiu został rozstrzygnięty. Wśród laureatów znalazły się dziewczęta pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

Nagrodzona praca Ady Zych, w 30-tym Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym z cyklu „Ziemia jest jedna” o tematyce ekologicznej „Inspiracje, klimaty, nastroje…” organizowany przez MDK „Śródmieście” we Wrocławiu.
NAGRODA Ada Zych

Na konkurs napłynęły 182 prace plastyczne z 55 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski. Organizatorzy oczekiwali prac oddających bujność przyrody, dzikość natury, malownicze wschody i zachody, słoneczne dni, zimowe wieczory, błękity nieba. Obrazy stworzone przez młodych artystów oddają ulotność, niepowtarzalność nastroju, obfitość i różnorodność barw, są efektem refleksji i emocji autora.

Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 111 prac z 52 szkół i pracowni plastycznych. Jury powołane przez organizatorów konkursu – Galerię Twórczości Plastycznej Młodych działającą w MDK „Śródmieście” we Wrocławiu – przyznało 12 nagród równorzędnych oraz 29 wyróżnień w kategorii: rzeźba, fotografia, grafika, malarstwo.

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju może poszczycić się wspaniałym wynikiem, gdyż wszystkie prace przesłane na konkurs zostały zauważone i docenione przez komisję konkursową. Od placówki do konkursu można było zgłosić tylko 5 prac.

O Nagrodach

Nagrodę w kategorii malarstwa otrzymała praca siedemnastoletniej Ady Zych. Wyróżnienie przypadło czternastoletniej Izabeli Pogorzelec, a do wystawy zakwalifikowane zostały obrazy Aleksandry Szwed (lat 7), Nikoli Kusz (lat 10) oraz Wiktorii Kurzyńskiej (lat 17).

Jury w składzie: art. plast. Rafał Kaufhold, art. plast. Viola Ciach-Melewska, art. plast. Marcin Rasiak, art. plast. Ewa Klara Kołakowska – opiekun Galerii MDK „Śródmieście”, Wrocław – pogratulowało autorom i ich opiekunom artystycznym wysokiego poziomu prac!

My także gratulujemy i życzymy kolejnych tak pięknych sukcesów artystycznych!