Sprostowanie dotyczące wyróżnienia w konkursie plastycznym

Rok 2023 został ustanowiony rokiem Mikołaja Kopernika w związku z 550 rocznicą urodzin i 480 rocznicą śmierci naukowca. Z tej okazji Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprosiło dzieci i młodzież do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Heliocentryczny obraz świata oczami Mikołaja Kopernika”.

Prace plastyczne, będące dowolną interpretacją tematu, mogły nadsyłać szkoły, instytucje kulturalno-oświatowe, pracownie plastyczne, warsztaty terapii zajęciowej oraz osoby prywatne.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych. I kategoria – dzieci od 8 do 11 lat, II kategoria – młodzież od 12 do 16 lat. Łącznie na obie z nich wpłynęło 115 prac.

Michalina wyróżniona w konkursie plastycznym
Michalina wyróżniona w konkursie plastycznym

Jury wybrało najlepsze prace i przyznało nagrody i wyróżnienia. Wśród laureatów konkursu znalazła się wychowanka z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju11 letnia Michalina Kostek zdobywając wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej, uczestniczka zajęć plastycznych z pracowni „Akwarela” prowadzonej przez panią Irenę Oręziak-Kupczak.

Sprostowanie

Informujemy, iż zaistniała pomyłka w opisie zdjęcia pracy plastycznej wyróżnionej w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Heliocentryczny obraz świata oczami Mikołaja Kopernika”, organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Autorką pracy i Laureatką konkursu jest Wiktoria Filipowicz z grupy Fantazja, którą prowadzi pani Irena Oręziak-Kupczak, a nie Michalina Kostek jak wcześniej opublikowaliśmy w artykule na naszej stronie.

Za pomyłkę przepraszamy.

Nagrodą jest bon podarunkowy o wartości 50 zł.

Wystawę pokonkursową zwycięskich prac można oglądać na I piętrze CSE „Światowid” w Elblągu od 28.08. do 8.10.2023r. Wstęp wolny.

Serdeczne gratulacje dla laureatki konkursu!

I.O-K