“Kolorowe Podwórko” – Sukces dzieci z MDK

Gabrysia Kiełbasa i Klara Wardach z Tęczowej Malarni biłgorajskiego MDK zostały laureatkami XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży pn. PODWÓRKO. Impreza została zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku.

WYRÓŻNIENIE Gabriela KiełbasaOgólnopolski Konkurs Plastyczny  w Słupsku
Gabrysia Kiełbasa, lat 8
WYSTAWA Klara WardachOgólnopolski Konkurs Plastyczny  w Słupsku
Klara Wardach, lat 10

W czwartek, 27 kwietnia br. w Słupsku podsumowany został Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży pn. PODWÓRKO. W tegorocznej – dwunastej edycji – motywem przewodnim było „Kolorowe Podwórko”. Komisja konkursowa spośród 552 prac nadesłanych z 97 placówek z całej Polski wyłoniła grono laureatów, przyznając 9 nagród, 13 wyróżnień, a 77 prac kwalifikując do wystawy pokonkursowej.

W ścisłym gronie wyróżnionych młodych artystów znalazła się ośmioletnia Gabriela Kiełbasa, zaś na wystawie zobaczyć można pracę autorstwa Klary Wardach (lat 10). Dziewczynki uczęszczają na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, w której opiekunem artystycznym jest Anna Świca.

fragment folderu

Gabrysia i Klara wykazały się nie tylko talentem, ale też kreatywnością i wyobraźnią w ukazaniu miejsc wyjątkowych w życiu każdego dziecka. Posługując się techniką pasteli, za pomocą szerokiej gamy barw, stworzyły obrazy ukazujące radość i właściwą dzieciństwu atmosferę swobody, jaka panuje na placach zabaw.

Folder z pracami nagrodzonymi i wyróżnionymi można zobaczyć na stronie organizatora: https://www.facebook.com/photo?fbid=1255470275317243&set=pcb.1255470455317225

Gratulujemy!