Ada Zych nagrodzona w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym

Ada Zych reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju zdobyła III miejsce w XIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pejzaże osobliwe”. Młoda artystka uczęszcza na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia, a jej opiekunem artystycznym jest Anna Świca.

Celem XIX Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pejzaże osobliwe”, zorganizowanego przez Ośrodek Kultury w Będzinie, było przybliżenie twórczości profesora Jana Świderskiego, wybitnego kolorysty związanego z tym miastem. Podsumowanie konkursu odbywa się z okazji Dnia Pamięci Artysty obchodzonego 2 czerwca. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Będzina. Ogółem na konkurs wpłynęło 785 prac w tym z zagranicy (Ukraina, Słowacja). Spośród nadesłanych prac komisja nagrodziła i wyróżniła 34 prace. Młodzi i starsi artyści mogli zaprezentować swoje umiejętności z zakresu malarstwa, doskonalić swój warsztat, by ukazać piękno i wyjątkowość krajobrazu.

Ada Zych wykonała swoje nagrodzone dzieło w technice farb akrylowych. Obraz ukazuje widok jesiennej łąki, przeciętej linią rzeki, z oddalonymi – zamykającymi – horyzont drzewami. Obraz cechuje swoboda przy jednoczesnym zachowaniu precyzji w operowaniu pędzlem i kolorem.

Nagrodzone i wyróżnione prace zobaczyć można w wirtualnej galerii:

Gratulacje dla tej uzdolnionej, ambitnej i bardzo skromnej młodej artystki!