7 letnia Karolinka laureatką w konkursie plastycznym

Z przyjemnością informuję, że powakacyjny Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Gdy dorosnę zostanę…” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu, cieszył się ogromnym powodzeniem wśród dzieci , chcących pochwalić się swoimi marzeniami i planami na przyszłość.

Na konkurs wpłynęło 195 prac z całej Polski. Wśród wymarzonych karier zawodowych dzieci najczęściej wybierały profesje takie jak: strażak, weterynarz, kucharz, malarz, lekarz, policjant, sportowiec czy fryzjer. Nie zabrakło również dentystów, bibliotekarzy, architektów, księgowych, astronautów, programistów, aktorów i prezydentów.

Po długich obradach jury postanowiło nagrodzić najlepszych.

I miejsce w kat. 6-9 lat Karolinka Szabat 7 lat, Gdy dorosnę zostanę..., Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu
I miejsce w kat. 6-9 lat Karolinka Szabat 7 lat
Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu

Wśród laureatów konkursu, znalazła się wychowanka biłgorajskiego MDK z grupy plastycznej „Pędzelki”7 letnia Karolinka Szabat, która zdobyła I miejsce w kategorii 6-9 lat. Opiekunem artystycznym Karolinki jest pani Irena Oręziak-Kupczak.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zorganizowała wystawę pokonkursową zaprezentowaną w Galerii „Pod Świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu, którą można oglądać od 1 lipca.

Serdeczne gratulacje dla laureatki konkursu!

I.O-K