MDK powitał wiosnę koncertowo

W czwartkowe popołudnie, 22 marca, w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się „Wiosenny Koncert Ludowy”. Pomysłodawczynią imprezy, która wpisała się już na stałe w kalendarz imprez naszej placówki, jest pani Ewa Chuchro. Reżyserem tegorocznej edycji koncertu była dyrektor MDK, pani Renata Socha.

Jak wskazuje nazwa, wiosenny koncert utrzymany jest w charakterze folklorystycznym. Na scenie BCK zaprezentowały się obie grupy Zespołu Tańca Ludowego „Tanew”, prezentując „Krakowiaka”, Tańce sitarskie, biłgorajskie, sądeckie, śląskie, szczyrzyckie, lubelskie oraz rzeszowskie. Przyśpiewki ludowe wykonał Zespół „Zawierucha”, „Wiosenną poleczkę” zatańczyła grupa „Kropeczki”. W koncercie pojawiły się też akcenty patriotyczne w postaci recytacji tekstów „Co kochać” i „Miejcie nadzieję” oraz wokalnej wersji tego drugiego w wykonaniu solistki „Kombinejszyn”.

Koncert zgromadził liczną publiczność – rodziców i bliskich młodych artystów oraz sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury.