Taniec

Zespół Tańca Ludowego "Tanew"

O nas

nauczyciel

Ewa Chuchro

Zespół Tańca Ludowego „Tanew” powstał we wrześniu 1982 roku. Na początku działalności zespół pracował przy Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Od września 2002 r. siedzibą zespołu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju. Obecnie „Tanew” tworzą dwie grupy wiekowe: młodsza, skupiająca uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz starsza, której członkowie to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci. Nauczycielem choreografem zespołu jest pani Ewa Chuchro.

147 tanew zawierucha

W swoim programie artystycznym zespół prezentuje polskie tańce narodowe, tańce regionalne z różnych stron kraju, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji regionu biłgorajskiego, a także tańce romskie. W ciągu ponad 30 letniej działalności zespół wielokrotnie koncertował w Biłgoraju i jego okolicach, w wielu miastach w Polsce i krajach Europy, prezentując polskie tańce, muzykę, stroje. Wyjazdy zagraniczne zespołu to dla młodzieży okazja do poznawania świata, zawierania nowych znajomości i przyjaźni. To także nauka tolerancji i szacunku dla innych kultur oraz poczucia dumy z kultury własnego narodu. Na scenach zagranicznych zespół gościł w takich krajach jak: Ukraina, Bułgaria, Słowacja, Litwa, Niemcy, Grecja, Krym, Macedonia.

Współpraca

Nauczyciele instruktorzy współpracujący z zespołem od momentu jego powstania to: Anna Iskra, Lech Kapica, Jan Różański, Zenon Iskra, Czesław Kowal, Wanda Kowal, Jan Szymaniak, Anna Kraczowska, Wiesław Hasiec, Ewa Chuchro, Edyta Buczek, Jarosław Gadaj, Jarosław Kloc, Barbara Gmyz (Furmaga).

Tanew - Wychowankowie MDK na Międzynarodowym Festiwalu w Czarnogórze.

Wybrany film

Odtwórz film na temat Zespół Tańca Ludowego Tanew wziął udział w projektach: #TAŃCOWNIKI"oraz #Hot16Challenge2

Nasze Filmy

20 września 2019r. Zespół Tańca Ludowego "Tanew" oraz Zespół Wokalno-Instrumentalny "Zawieruch"a wyjechały na Słowację
Odtwórz film na temat 20 września 2019r. Zespół Tańca Ludowego "Tanew" oraz Zespół Wokalno-Instrumentalny "Zawieruch"a wyjechały na Słowację
II miejsce w XIX wojewódzkim przeglądzie zespołów tańca ludowego we Włodawie. - 27.10.2018 TV NaFali
Odtwórz film na temat II miejsce w XIX wojewódzkim przeglądzie zespołów tańca ludowego we Włodawie. - 27.10.2018 TV NaFali
Wychowankowie MDK na Międzynarodowym Festiwalu w Czarnogórze.
Odtwórz film na temat Wychowankowie MDK na Międzynarodowym Festiwalu w Czarnogórze.

ZTL TANEW

W tym miejscu można zobaczyć dodatkowe publikację naszej grupy.

Informacje o grupie przed 2019 rokiem.

Nasze osiągnięcia i sukcesy wychowanków

Informacje o grupie przed 2018 rokiem.

Nasze osiągnięcia i sukcesy wychowanków

Piękno codzienności w jednym kadrze!

Zdjęcia grupy