OSIĄGNIĘCIA NASZYCH WYCHOWANKÓW – 2023-2024

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH WYCHOWANKÓW – 2023-2024

Aktualizacja: 21/06/2024

# CZERWIEC 2024 r.

19.06.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „WYMIARY ABSTRAKCJI”

organizator: Centrum Młodzieży w Rzeszowie

nadesłano 666 prac ze 102 placówek oświatowych

Kategoria placówki wychowania pozaszkolnego

Kategoria 1 (6-10 lat)

WYRÓŻNIENIE

Julia Król (8 lat) „Morska piana”

WYRÓŻNIENIE

Izabela Karczewska (8 lat) „Zaklęty staw”

Kategoria 2 (11 – 15 lat)
NAGRODA

Dawid Karczewski (12 lat) „Zwariowana muzyka”

NAGRODA

Alicja Psiuk (13 lat) „W tłumie”

19.06.2024 r. | Nauczyciel:  Irena Oręziak-Kupczak, Akwarela

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „WYMIARY ABSTRAKCJI”

organizator: Centrum Młodzieży w Rzeszowie

nadesłano 666 prac ze 102 placówek oświatowych

Kategoria placówki wychowania pozaszkolnego

Kategoria 2 (11 – 15 lat)

WYRÓŻNIENIE

Dominika Kudzia (13 lat)

16.06.2024 r. | Nauczyciel:  Kornelia Rudy, Studio Wokalne CANTO

III Festiwal Tradycji Tanwiska

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu, Prywatna Szkoła Podstawowa w Biłgoraju.

W konkursie (wokalnym i instrumentalnym) wzięło udział 34 podmioty wykonawcze, w sumie blisko 150 uczestników.

W kategorii wokalnej w grupie wiekowej 15-20 lat 

I miejsce zdobyła Katarzyna Rączka,

natomiast w grupie wiekowej 9-14 lat

III miejscem narodzona została Lidia Wróblewska.

15.06.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XXVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny “Mój Świat” „PORTRET”

Organizator: Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie
Na tegoroczną edycję konkursu napłynęło 2 095 prac z Polski, Ukrainy, Kazachstanu, Słowacji, Tajwanu, Litwy, Chin, Włoch i USA.

kategoria II (7-9 lat)

I NAGRODA

Mateusz Olik, lat 8

WYRÓŻNIENIA

Aleksander Grabias, lat 9

kategoria III (10-12 lat)

WYRÓŻNIENIA

Izabela Osuch, lat 12

kategoria IV (13-16 lat)

WYRÓŻNIENIA

Julia Kuraś, lat 16

Dominika Szubiak, lat 16

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY

Izabela Pogorzelec, lat 15

15.06.2024 r. | Nauczyciel:  Renata Socha, Strefa Kreatywności

XXVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny “Mój Świat” „PORTRET”

Organizator: Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie
Na tegoroczną edycję konkursu napłynęło 2 095 prac z Polski, Ukrainy, Kazachstanu, Słowacji, Tajwanu, Litwy, Chin, Włoch i USA.

12.06.2024 r. | Nauczyciel:  Kornelia Rudy, Jarosław Kloc, Zespół Wokalno-Instrumentalny ZAWIERUCHA

III Festiwal „BRZEG FOLKLOREM MALOWANY” 2024

Organizator: Brzeskie Centrum Kultury

Spośród 68 przesłanych zgłoszeń, zdecydowało się zakwalifikować do Głównego Konkursu 13 zespołów.

Nominacja do Finału.

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas przesłuchań finałowych

07.06.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XXII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Rodzina. Na sportowo”

Organizator: organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie

Nadesłano 603 prace z 93 placówek z terenu województwa lubelskiego

Kategoria klasy I-III

NAGRODY

Aleksander Grabias, lat 10, Rodzinne pływanie

Kategoria klasy IV-VI

NAGRODA

Adam Szubiak, lat 11, Kochamy karate

WYRÓŻNIENIE

Maja Myszak, lat 10, Jeździectwo

WYSTAWA

Julia Furmanek, lat 12, Na trampolinie

Zuzanna Krawczyk, lat 9, Gramy w kometkę i piłkę

06.06.2024 r. | Nauczyciel: Grupa Teatralna SPONTAN, Joanna Łukaszczyk.

KONFRONTACJE ZESPOŁÓW TEATRALNYCH MAŁYCH FORM “ANTRAKT”

Organizator: Centrum Kulturalnym w Przemyślu

Zaprezentowała swój autorski spektakl “ALTERNA-TY-WY” w reżyserii Joanny Łukaszczyk.

Spektakl mówiący o doświadczeniach młodych ludzi, o ich przeżyciach i o tym, jak bliskie osoby i środowisko rówieśników mocno wpływa na kształtowanie osobowości.

PIERWSZA NAGRODA oraz NOMINACJA do udziału w 46. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu-Zdroju.

06.06.2024 r. | Nauczyciel:  Edyta Buczek, GTW ADA

Ogólnopolskie Spotkania z Tańcem „Balans” w Lublinie

Uczestnicy Festiwalu, a były to 32 zespoły z takich miast, jak Rzeszów, Olsztyn, Mrągowo, Lublin , Łańcut, Mielec prezentowali się na pięknej scenie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Ada II wyróżnienie w kategorii do 11 lat za choreografię „Jesień Sadzie”,

Ada Młodsza wyróżnienie za choreografię „Prząśniczki”,

Ada Starsza w najstarszej kategorii pow. 16 lat

Nagrodę Marszałka Województwa Lubelskiego za choreografię „Dream”.

02.06.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny im. prof. Jana Świderskiego „PEJZAŻE OSOBLIWE” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina

organizator: Ośrodek Kultury w Będzinie

Kategoria przedszkola

I miejsce

Jan Myszak, lat 6

Kategoria 13 +

I miejsce

Małgorzata Pawęska, lat 14

Wyróżnienie

Anna Szubiak, lat 17

Zuzanna Oleszczak, lat 13

# MAJ 2024 r.

31.05.2024 r. | Nauczyciel: Renata Socha, Strefa Kreatywności

“Ptaki dziko żyjące w Polsce” – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Wpłynęło 419 zgłoszeń. Młodzi artyści stworzyli niepowtarzalne prace, które prezentują wysoki poziom artystyczny. Dzieci i młodzież wykorzystały w swoich działach różnorodne techniki plastyczne, jak choćby: rysunek, malarstwo, pastel oraz techniki mieszane.

Organizator: Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

W kategorii wiekowej od 11 do 15 roku życia

wyróżnienie: Agata Dołba

05.2024 r. | Nauczyciel: Renata Socha, Strefa Kreatywności

XIII edycja Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych “Piękno drzemiące w wulkanach”

Organizator: Muzeum Złota w Złotoryi

Na konkurs napłynęło 673 prace z całej Polski.

Wyróżnienie:

Elenia Romanik 8 lat

i Dawid Flis 11 lat 

24.05.2024 r. | Nauczyciel:  Renata Socha, Strefa Kreatywności

XXIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ”Dom”.

Organizator: Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie 

Katarzyna Ścibor zdobyła I miejsce w kategorii 7 – 9 lat. Katarzyna namalowała Patyczaka.

23.05.2024 r. | Nauczyciel:  Irena Oręziak-Kupczak

XIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Przyroda w kolorach” 2024 „ŁUSKOSKRZYDŁE”

Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie.

Wśród laureatów konkursu znalazła się nasza wychowanka z pracowni rękodzieła prowadzonej przez panią Irenę Oręziak-Kupczak12 letnia WERONIKA STEC, która w kategorii Prace przestrzenne otrzymała kwalifikację do wystawy. Weronika wykonała motyla, którego namalowała farbami do szkła na bezbarwnej folii.

14.05.2024 r. | Nauczyciel:  Irena Oręziak-Kupczak

Konkurs Plastyczny „My jesteśmy radością – kolorowy świat owadów” dla uczniów klas I-III.

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 3 im Janusza Korczaka w Słupsku

Na konkurs wpłynęło 566 prac plastycznych.

Nagrodę zdobyła 8 letnia EMILIA SKUBIS

Wyróżnienie zdobyła 9 letnia KAROLINA SZABAT.

05.2024 r. | Nauczyciel:  Irena Oręziak-Kupczak

54. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PENTEL – Japonia

Sponsorami i Organizatorami Konkursu są: Pentel Co., Ltd. oraz Biiku Bunka Kyokai (Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki) przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Japońskim Stowarzyszeniem Edukacji Artystycznej.

Nadesłano ponad 13000 prac z całego świata

MEDAL SREBRNY

Zuzanna Gontarz (9 lat) „Tęczowa Farma – Rainbow Farm”

05.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

54. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PENTEL – Japonia

Sponsorami i Organizatorami Konkursu są: Pentel Co., Ltd. oraz Biiku Bunka Kyokai (Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki) przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Japońskim Stowarzyszeniem Edukacji Artystycznej.

Nadesłano ponad 13000 prac z całego świata

MEDAL ZŁOTY

Aleksander Dobrzyński (9 lat) „Lis”

MEDAL ZŁOTY

Gabriela Radawiec (10 lat), „Autoportret z pieskiem”

MEDAL ZŁOTY

Karolina Grudziński (10 lat), „Koty”

PENTEL

Diana Kozakiewicz (9 lat), „Kot”

21.05.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XXI Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej „Świat w oczach najmłodszych” – „PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA

Organizator: Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie

Na konkurs nadesłano 1032 prace plastyczne autorów w wieku od 3 do 10 lat ze 113 placówek oświatowych

WYRÓŻNIENIA

Izabela Karczewska, lat 7

Milena Furmaniak, lat 8

20.05.2024 r. | Nauczyciel:  Irena  Oręziak-Kupczak, AKWARELA

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Piękna nasza Polska cała!”

Patronat: Jego Ekscelencja Biskup Drohiczyński Piotr Henryk Sawczuk, Starosta Powiatu Bielskiego, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Bielsk.

Na konkurs wpłynęło 561 prac z 90 placówek z całego kraju.

KATEGORIA I – WYRÓŻNIENIE dla Magdaleny Bazan 9 lat.

KATEGORIA II – NAGRODA dla Leny Gałka 13 lat.

KATEGORIA III – NAGRODA dla Magdaleny Połuch 13 lat.

16.05.2024 r. | Nauczyciel:  Renata Socha, Strefa Kreatywności

XXV Konkurs Plastyczny MALUJEMY PASTELAMI – „Kolorowe sny”

organizator: Tarnobrzeski Dom Kultury

Patronat honorowy objęło Stowarzyszenie Pastelistów Polskich, Okręg Rzeszowski Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Prezydent miasta Tarnobrzega.

Nadesłano 212 prac. Konkurs swoim zasięgiem obejmował trzy województwa: podkarpackie, świętokrzyskie i lubelskie.

UDZIAŁ W WYSTAWIE

Agata Dołba (lat 14)

16.05.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XXV Konkurs Plastyczny MALUJEMY PASTELAMI – „Kolorowe sny”

organizator: Tarnobrzeski Dom Kultury

Patronat honorowy objęło Stowarzyszenie Pastelistów Polskich, Okręg Rzeszowski Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Prezydent miasta Tarnobrzega.

Nadesłano 212 prac. Konkurs swoim zasięgiem obejmował trzy województwa: podkarpackie, świętokrzyskie i lubelskie.

I Kategoria wiekowa: 8-12 lat

NAGRODA
Aleksander Dobrzyński, lat 9

WYRÓŻNIENIA:

Zuzanna Krawczyk, lat 9
Aleksandra Szwed, lat 8
Laura Szabat, lat 9

16.05.2024 r. | Nauczyciel:  Renata Socha

Wojewódzki Integracyjny Konkurs Plastyczny Nadwieprzańskie koloryty – Życiodajna rzeka

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie

Partner: Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych oddział zamiejscowy w Lubartowie

Nadesłano prac 181 uczestników z 14placówek (ośrodków kultury, środowiskowych domów samopomocy, przedszkoli, szkół podstawowych) z terenu województwa lubelskiego, którzy nadesłali swoje prace w ramach Konkursu

w kategoria II (dzieci klas I-IV):

II miejsce Ex aequo:

  • Emilia Puźniak (MDK w Biłgoraju)

Wyróżnienia:

  1. Laura Koszarna (MDK w Biłgoraju)
  2. Nadia Wojda (MDK w Biłgoraju)

16.05.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje spotkanie z folklorem”

organizator: Zespół Edukacyjno – Artystyczny Przygoda w Rybniku

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej Przygoda w Rybniku

II grupa 7- 9 lat
NAGRODA
Zofia Tutka, lat 9

III grupa 10 – 12 lat

WYRÓŻNIENIE
Michalina Cudak, lat 10
Gabriela Radawiec, lat 10

V Grupa 16 – 19 lat
WYRÓŻNIENIE

Angelo Dziwura, lat 18

10.05.2024 r. | Nauczyciel:  Irena  Oręziak-Kupczak

XXXII Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży Moje Zakątki”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
Patronat: Lubelski Kurator Oświaty

Kategoria: przedszkola (43 prace)

NAGRODY:

  • Hanna Chyl, 7 lat

WYRÓŻNIENIA:

  • Emilka Kulik, 7 lat
  • Zofia Jasińska, 6 lat

Kategoria: IV – VI klasa ( 146 prac)

NAGRODY:

  • Natalia Proć, 13 lat
  • Roksana Mussor, 13 lat

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY:

  • Weronika Zań, 11 lat
  • Magdalena Połuch, 13 lat

Kategoria: VII – VIII klasa ( 41 prac)

WYRÓŻNIENIA:

  • Alicja Potocka, 14 lat
  • Natasza Oberda, 13 lat

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY:

  • Alicja Ziembicka, 13 lat

Kategoria: szkoły ponadpodstawowe ( 28 prac)

WYRÓŻNIENIA:

  • Natalia Dargiel, 16 lat
  • Natalia Klucha, 16 lat

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY:

  • Jagoda Bednarz, 16 lat

10.05.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca

XXXII Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży Moje Zakątki”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
Patronat: Lubelski Kurator Oświaty

Kategoria: przedszkola (43 prace)

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY:

  • Jan Myszak, 6 lat

Kategoria: I – III klasa (131 prac)

NAGRODY:

  • Diana Kozakiewicz, 10 lat
  • Aleksander Grabias, 10 lat

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY:

  • Mateusz Olik, 8 lat
  • Izabela Karczewska, 8 lat
  • Julia Myszak, 7 lat

Kategoria: IV – VI klasa ( 146 prac)

NAGRODY:

  • Amelia Dybiak, 12 lat

WYRÓŻNIENIA:

  • Jessica Sowa, 12 lat

Kategoria: VII – VIII klasa ( 41 prac)

NAGRODY:

  • Stanisław Pindor, 14 lat
  • Anna Sokal, 14 lat

Kategoria: szkoły ponadpodstawowe ( 28 prac)

NAGRODY:

  • Magdalena Szczerpakowska, 16 lat

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY:

  • Lena Kanty, 15 lat
  • Antonina Tutka, 16 lat

10.05.2024 r. | Nauczyciel:  Renata Socha

XXXII Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży Moje Zakątki”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
Patronat: Lubelski Kurator Oświaty

Kategoria: przedszkola (43 prace)

WYRÓŻNIENIA:

  • Hanna Ziembicka, 6 lat

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY:

  • Melania Połeć, 6 lat

Kategoria: I – III klasa (131 prac)

WYRÓŻNIENIA:

  • Tymon Pelc, 9 lat

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY:

  • Laura Gierczak, 9 lat

Kategoria: IV – VI klasa ( 146 prac)

WYRÓŻNIENIA:

  • Dorota Dołba, 11 lat

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY:

  • Nadia Wróblewska, 10 lat
  • Nina Kanty, 10 lat

Kategoria: VII – VIII klasa ( 41 prac)

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY:

  • Zuzanna Machoń, 13 lat

Kategoria: szkoły ponadpodstawowe ( 28 prac)

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY:

  • Agata Dołba, 14 lat

06.05.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XXXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej COLOR ART – „Wszystkie Kolory Muzyki”

Organizator: Goleniowski Dom Kultury w Goleniowie

Patronaty Honorowe: Polski Komitet do Spraw UNESCO; UNICEF Polska

zgłoszono ponad 1500 prac z 16 krajów

Kategoria MALARSTWO

Grupa I (6-9 lat)

WYRÓŻNIENIA

Izabela Karczewska, 7 lat, „Jesienna muzyka”

Franciszek Szado, 8 lat, „Kapela ludowa”

KWALIFIKACJE DO WYSTAWY

Carlos Hawryluk, 9 lat, „Kolory muzyki”

Grupa III (14-17 lat)

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY

Małgorzata Pawęska, 14 lat, „Wiolonczelista”

Nagrody Specjalne przyznane przez Sponsorów 33. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej Color Art

Nagroda Main House Pałac Mosty

Małgorzata Pawęska, 14 lat, „Wiolonczelista”

# KWIECIEŃ 2024 r.

25.04.2024 r. | Nauczyciel:  Kornelia Rudy, Studio Wokalne CANTO

XLIV Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Śpiewający Słowik” –  eliminacje powiatowe

W II kategorii wiekowej (9-10 lat) I miejsce, a tym samym nominację do finału wojewódzkiego przyznano Zuzannie Krzeszowiec.

W III kategorii wiekowej (11-13 lat) II miejsce wyśpiewał Filip Bednarz.

W IV kategorii wiekowej (14-16 lat) I miejsce oraz nominację do finału wojewódzkiego przyznano naszej reprezentantce – Gabrieli Zając.

W tej samej kategorii nagrodzone zostały także: Emilia Niemiec – III miejsce, Wiktoria Krent – wyróżnienie, Wiktoria Tucka – wyróżnienie.

W V, najstarszej kategorii wiekowej (17-20 lat) wyróżniony został występ Alicji Kaziród.

Finał Festiwalu odbędzie się w dniach 14-16 maja w Rykach. 

20-21.04.2024 r. | Nauczyciel:  Edyta Buczek, Grupa Tańca Współczesnego ADA

Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego “Roztańczony Stary Zamość”

kat. Formacje – Inne formy – Dzieci

ADA II – III miejsce

kat. Formacje – Modern – Juniorzy

ADA Młodsza – I miejsce

kat.  mini Formacje – Modern – Juniorzy

Formacja ADA – I miejsce

18-19.04.2024 r. | Nauczyciel:  Joanna Łukaszczyk, Grupa Teatralna Spontan

46. Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Inscenizacje” 2024 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka

Organizator: Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie 

Grupa Spontan ze swoim premierowym pokazem przedstawienia pt. „Alterna-Ty-Wy”. To spektakl symboliczny, pozwalający widzowi na dowolność interpretacyjną, ukazywanych zjawisk i sytuacji trudnych relacji młodych ludzi z rodzicami oraz rówieśnikami. Za swój pokaz młodzież z naszej placówki otrzymała WYRÓŻNIENIE „za odwagę przedstawienia problemów współczesnej młodzieży”.

17.04.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Dary lasów, łąk i pól” – Zamość 2024

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

wpłynęło 525 prac z 78 placówek z całego województwa lubelskiego

Kategoria IV

wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, a także innych ośrodków zajmujących się edukacją
i wychowaniem dzieci z niepełnosprawnościami
do 15 roku życia

I NAGRODA

Maja Myszak, lat 10

WYRÓŻNIENIA

Szymon Pogorzelec, lat 8

Pola Dziedzic, lat 8

Zofia Tutka, lat 9

12.04.2024 r. | Nauczyciel:  Edyta Buczek, Grupa Tańca Współczesnego ADA

X Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taneczne Inspiracje” Biłgoraj, 12 kwietnia 2024 r.

kategoria wiekowa młodsza od 6 – 9 lat

Nagroda za fantazję sceniczną – ADUSIE STARSZE

kategoria wiekowa średnia od 10 – 14 lat

Nagroda Specjalna – FORMACJA ADA MŁODSZA

kategoria wiekowa od 15 lat

Wyróżnienie – ADA STARSZA

Nagroda specjalna od akustyków – ADA STARSZA

Nagroda Młodzieżowego Jury – ADA STARSZA

12.04.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XXXI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny z cyklu: Ziemia jest jedna – „Skrzydlaty Świat – PTAKI”

organizator: Galeria Twórczości Plastycznej Młodych przy MDK „Śródmieście” we Wrocławiu

Na konkurs wpłynęło 714 prac plastycznych z 117 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski.

NAGRODY RÓWNORZĘDNE
Kategoria RYSUNEK i MALARSTWO

Anna Sokal, 13 lat

WYRÓŻNIENIA
Kategoria MALARSTWO, RYSUNEK I COLLAGE

Dominika Szubiak, 16 lat

Kwalifikacja do wystawy

Jessica Sowa, lat 12

Małgorzata Oleszczak, lat 14

11.04.2024 r. | Nauczyciel:  Urszula Demucha, KTT Impuls

X Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taneczne Inspiracje” Biłgoraj, 11 kwietnia 2024 r.

kategoria wiekowa młodsza od 6 – 9 lat

Nagroda za spontaniczność – Impuls gr. młodsza

# MARZEC 2024 r.

27.03.2024 r. | Nauczyciel:  Renata Socha, Strefa Kreatywności

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Magiczne okienko 2024″

Tematem przewodnim tegorocznej edycji były kwiaty, a dosłownie ,,Magia kwiatów”.

Miło nam poinformować, iż I miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Agata Dołba ze ,,Strefy kreatywności” pracująca pod kierunkiem Renaty Sochy.

27.03.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Magiczne okienko 2024″

Tematem przewodnim tegorocznej edycji były kwiaty, a dosłownie ,,Magia kwiatów”.

Wyróżnienie zdobyła Lena Kanty z ,,Tęczowej Malarni” pracująca pod kierunkiem Anny Świcy.

27.03.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Magiczne okienko 2024″

Tematem przewodnim tegorocznej edycji były kwiaty, a dosłownie ,,Magia kwiatów”.

Kwalifikację do wystawy otrzymała zaś Zuzanna Gontarz z grupy ,,Pędzelki” pracująca pod kierunkiem Ireny Oręziak – Kupczak.

 

22.03.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XXXVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Warszawa moja Stolica”

organizator: Pałac Młodzieży w Warszawie

nadesłano 850 prac z całej Polski

kategoria 10-13 lat

Nagroda

Gabriela Radawiec, lat 10

Anna Sokal, lat 13

22.03.2024 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak, grupa rękodzieła Cudawianki

XXXVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Warszawa moja Stolica”

organizator: Pałac Młodzieży w Warszawie

nadesłano 850 prac z całej Polski

kategoria powyżej 14 lat

Nagroda

Izabela Pogorzelec, lat 15

22.03.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XXI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „TRADYCJE WIELKANOCNE” 2024

organizator: Pracownia Działań Twórczych KOLOR I FORMA Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów w Płocku

nadesłano 1502 prace z całej Polski

Kategoria 10-12 lat

II Nagroda

Natalia Buczek, 10 lat

Kwalifikacja na wystawę
Kategoria 7 – 9 lat
Pola Dziedzic, lat 8
Laura Szabat, lat 9

17.03.2024 r. | Nauczyciel:  Ewa Chuchro, ZTL Tanew

XII Festiwal Tańca ,,Złoty Gryf” w Dębicy  – Taniec Ludowy

W niedzielę w przeglądzie zespołów ludowych wzięło udział 14 zespołów ludowych z całej Polski. Grupa średnia ZTL ,,Tanew” otrzymała wyróżnienie za promowanie kultury ludowej a grupa starsza ZTL ,,Tanew” osiągnęła główną nagrodę ,,Złoty Gryf”.

16.03.2024 r. | Nauczyciel:  Edyta Buczek, GTW Ada

XII Festiwal Tańca ,,Złoty Gryf” w Dębicy  – Różne formy

W sobotę najwyższe uznanie i nagrodę ,,Złotego Gryfa” zdobył zespół tańca współczesnego ,,ADA” grupa najstarsza za choreografię Julii Blachy ,,Wesele”, wyróżnienie zaś zdobyła formacja ,,Ada” młodsza.

08.03.2024 r. | Nauczyciel:  Renata Socha, Strefa Kreatywności MDK

VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „TAJEMNICZY OGRÓD – OWADY” GDYNIA 2024r.

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultur w Gdyni

Kategoria 6-9 lat

II miejsce zdobyła Nina Dubiel

Kategoria 10-13 lat

III miejsce Nina Kanty oraz III miejsce Tymoteusz Pelc

Wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Nadia Wróblewska 11 lat, Zuzanna Machoń 14 lat  oraz Agata Dołba 15 lat

# LUIY 2024 r.

28.02.2024 r. | Nauczyciel:  Renata Socha, Strefa Kreatywności MDK

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Młodych bajanie” w Zgierzu

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

Wyróżnienie

Laura Koszarna

Wyróżnienie

Lena Stec

 

26.02.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny MOJA MAŁA OJCZYZNA, MOJE MIEJSCE NA ZIEMI

organizator: Szkoła Podstawowa Nr 50 im. Emilii Plater w Gdańsku

patronat: Kuratorium Oświaty w Gdańsku

Nadesłano 300 prac z całej Polski.

WYRÓŻNIENIE

Amelia Dybiak, lat 11

21.02.2024 r. | Nauczyciel:  Renata Socha, Strefa Kreatywności MDK

Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej 2024

Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.

Organizator:  Biłgorajskie Centrum Kultury

Burmistrz Miasta Biłgoraja przyznał również nagrody zespołowe z okazji jubileuszy i za całokształt działalności na rzecz upowszechniania kultury.

Pracownia Plastyczna “Strefa Kreatywności” działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury – w ubiegłym roku wychowankowie Strefy Kreatywności odnosili liczne sukcesy w konkursach plastycznych o zasięgu lokalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim: w Tychach, Toruniu, Wrocławiu, Zamościu.

21.02.2024 r. | Nauczyciel:  Ewa Chuchro, Zespół Tańca Ludowego Tanew

Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej 2024

Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.

Organizator:  Biłgorajskie Centrum Kultury

Burmistrz Miasta Biłgoraja przyznał również nagrody zespołowe z okazji jubileuszy i za całokształt działalności na rzecz upowszechniania kultury.

Zespół Tańca Ludowego “Tanew” – działa od ponad 40 lat, aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta, pełni role ambasadora kultury ludowej wśród dzieci i młodzieży, często bierze udział w koncertach charytatywnych, w 2023 r. zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym “Słońce-Radość – Piękno” w Bułgarii.

Ewa Chuchro – od 25 lat kierownik i choreograf Zespołu Tańca Ludowego “Tanew”, w swojej pracy nie ogranicza do sali tanecznej, organizuje liczne wyjazdy zespołu na festiwale, gdzie promuje tańce narodowe i regionalne ze szczególnym uwzględnieniem regionu biłgorajskiego,

21.02.2024 r. | Nauczyciel:  Edyta Buczek, Grupy Tańca Współczesnego “ADA”

Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej 2024

Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.

Organizator:  Biłgorajskie Centrum Kultury

Burmistrz Miasta Biłgoraja przyznał  Nagrody za osiągnięcia w twórczości artystycznej:

Julia Blacha – tancerka Grupy Tańca Współczesnego “ADA”, w 2023 r. zdobyła również liczne nagrody jako solistka na ogólnopolskich festiwalach: w Rzeszowie, Puławach, Dębicy, Jaśle.

21.02.2024 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy, Studio Wokalne “Canto”

Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej 2024

Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.

Organizator:  Biłgorajskie Centrum Kultury

Burmistrz Miasta Biłgoraja przyznał  Nagrody za osiągnięcia w twórczości artystycznej:

Filip Bednarz – wyróżniający się wokalista Studia Wokalnego “Canto”, którego umiejętności zostały docenione na licznych festiwalach i konkursach.

17.02.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XII Ogólnopolskie Biennale Plastyczne „KOT 2024”

organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Mikołaja Kopernika

Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu

KATEGORIA PRACE PŁASKIE

kategoria wiekowa 7-9 lat

I Nagroda

Aleksander Dobrzyński, lat 9

kategoria wiekowa 15-19 lat

Wyróżnienie

Izabela Pogorzelec, lat 15

Kwalifikacje do wystawy

Mateusz Olik, lat 8

Amelia Dybiak, lat 11

Olga Goch, lat 16

Julia Kuraś, lat 16

17.02.2024 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak, Akwarela

XII Ogólnopolskie Biennale Plastyczne „KOT 2024”

organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Mikołaja Kopernika

Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu

KATEGORIA PRACE PŁASKIE

Kwalifikacje do wystawy

Stanisław Kapica, lat 12

Łucja Podpora, lat 13

Alicja Mierzwa, lat 10

07.02.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XXV. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Literacki „Pudełko moich marzeń”

organizator: Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury „Na Pięterku” w Zduńskiej Woli

nadesłano 227 prac

kategoria wiekowa 6-9 lat

Miejsce

Laura Szabat, lat 8

III miejsce

Carlos Hawryluk, 9

Kategoria wiekowa 13 – 15 lat

II miejsce

Hanna Adamek, lat 14

Wyróżnienie

Lena Kanty, lat 15

kategoria wiekowa 16 – 19 lat

I miejsce

Wiktoria Kurzyńska, 18 lat

II miejsce

Julia Kuraś, lat 16

Wyróżnienie

Ada Zych, 18 lat

02.02.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Spójrz Okiem Artysty – MARC CHAGALL”

organizator: Galeria Twórczości Plastycznej Młodych przy MDK „Śródmieście”

we Wrocławiu

Na konkurs wpłynęło 756 prac plastycznych z 121 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski.

NAGRODY RÓWNORZĘDNE

KATEGORIA MALARSTWO

Ada Zych, 18 lat

WYRÓŻNIENIA

KATEGORIA MALARSTWO

Julia Kuraś, 16 lat

WYSTAWA

Lena Kanty 14 lat

Hanna Cybulska, 16 lat

Katarzyna Sudoł, 16 lat

02.02.2024 r. | Nauczyciel:  Irena Oręziak-Kupczak, Akwarela

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Spójrz Okiem Artysty – MARC CHAGALL”

organizator: Galeria Twórczości Plastycznej Młodych przy MDK „Śródmieście”

we Wrocławiu

Na konkurs wpłynęło 756 prac plastycznych z 121 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski.

WYRÓŻNIENIA

KATEGORIA MALARSTWO

Alicja Potocka, 13 lat

WYSTAWA

Natalia Gontarz, 12 lat

02.02.2024 r. | Nauczyciel:  Renata Socha, Strefa Kreatywności

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Spójrz Okiem Artysty – MARC CHAGALL”

organizator: Galeria Twórczości Plastycznej Młodych przy MDK „Śródmieście”

we Wrocławiu

Na konkurs wpłynęło 756 prac plastycznych z 121 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski.

WYRÓŻNIENIA

KATEGORIA MALARSTWO

Agata Dołba, 14 lat

02.02.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

VIII ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej dzieci i młodzieży „Niebo w Kolorze – Spotkanie z Zorzą Polarną” – Płock 2023/24

Organizator: Stowarzyszenie TRAKT z siedzibą w Płocku

Na konkurs wpłynęło 1629 prac z 230 placówek

Kategoria 9-10 lat

WYRÓŻNIENIE

Diana Kozakiewicz, lat 9

Kwalifikacja do wystawy

Zuzanna Krawczyk, lat 9

Aleksander Grabias, lat 9

Kategoria 11-13 lat

WYRÓŻNIENIE

Zuzanna Oleszczak, lat 13

Kwalifikacja do wystawy

Izabela Osuch, lat 13

Kategoria 14-16 lat

Kwalifikacja do wystawy

Antonina Tutka, lat 16

Julia Kuraś, lat 16

 

# STYCZEŃ 2024 r.

12.01.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia”

Organizator: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Kategoria 6-10 lat

I MIEJSCE

Szymon Pogorzelec, lat 8

11.01.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XXXII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Witaj, gwiazdko złota” w Tychach organizowany w ramach XXXIII Tyskich Wieczorów Kolędowych

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, Miejskie Centrum Kultury, Urząd Miasta Tychy

Nadesłano 858 prac ze 134 placówek

KWALIFIKACJE DO WYSTAWY
Julia Król, lat 8

09.01.2024 r. | Nauczyciel:  Irena Oręziak-Kupczak, 

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dziedzictwo UNESCO – Zabytki architektoniczne w Europie”

organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu

Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Prezydent Miasta Zamość – Andrzej Wnuk oraz Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków – Dariusz Kopciowski.

wpłynęło 880 prac ze 146 placówek z całego kraju

Kategoria II – uczniowie szkół podstawowych – klasy 5 – 8

Wyróżnienie

Alicja Potocka, lat 13

Kategoria III – uczniowie szkół ponadpodstawowych

Wyróżnienie

Natalia Klucha, lat 15

09.01.2024 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dziedzictwo UNESCO – Zabytki architektoniczne w Europie”

organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu

Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Prezydent Miasta Zamość – Andrzej Wnuk oraz Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków – Dariusz Kopciowski.

wpłynęło 880 prac ze 146 placówek z całego kraju

Kategoria II – uczniowie szkół podstawowych – klasy 5 – 8

Wyróżnienie

Alicja Psiuk, lat 13

05.01.2024 r. | Nauczyciel:  Renata Socha, Strefa Kreatywności

V Ogólnopolski konkurs plastyczny “Anioły”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim.

Na konkurs wpłynęło 1196 prac w technice płaskiej, 29 prac nie zostało zakwalifikowanych
do konkursu ze względu na niezgodność z regulaminem (prace wykonane nie w technice
płaskiej, format niezgodny z regulaminem) oraz 32 prace w technice przestrzennej, 3 prace
nie zostały zakwalifikowane do konkursu, ponieważ były uszkodzone w transporcie a 1z
nich ze względu na niezgodność z regulaminem.

KATEGORIA TECHNIKI PŁASKIE
Kategoria 10 – 12 lat

Julia Machowska

05.01.2024 r. | Nauczyciel:  Irena Oręziak-Kupczak, Pędzelki

V Ogólnopolski konkurs plastyczny “Anioły”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim.

Na konkurs wpłynęło 1196 prac w technice płaskiej, 29 prac nie zostało zakwalifikowanych
do konkursu ze względu na niezgodność z regulaminem (prace wykonane nie w technice
płaskiej, format niezgodny z regulaminem) oraz 32 prace w technice przestrzennej, 3 prace
nie zostały zakwalifikowane do konkursu, ponieważ były uszkodzone w transporcie a 1z
nich ze względu na niezgodność z regulaminem.

KATEGORIA TECHNIKI PŁASKIE
Kategoria 7 – 9 lat

WYRÓZNIENIE

Magdalena Bazan

 

# GRUDZIEŃ 2023 r.

14.12.2023 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XXXII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Moje Boże Narodzenie”

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”

Wydział d/s Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Pod Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk

grupa wiekowa do 9 lat

Wyróżnienie

Aleksander Grabias, lat 9

Kwalifikacja do wystawy

Zofia Tutka, lat 9

Zuzanna Krawczyk, lat 9

Gabriela Radawiec, lat 10

Alicja Psiuk, lat 13

12.12.2023 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XII. Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Mój Anioł” – „Rozmowa z Aniołem”

Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie

pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Krasnostawskiego

Na konkurs nadesłano 1477 prac płaskich i przestrzennych z 182 placówek

Kategoria klasy IV – VI
Wyróżnienie

Amelia Dybiak, lat 12

Kwalifikacja do wystawy

Mateusz Olik, lat 8

Adam Szubiak, lat 11

12.12.2023 r. | Nauczyciel: Renata Socha, Pracownia “Strefa Kreatywności”

XII. Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Mój Anioł” – „Rozmowa z Aniołem”

Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie

pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Krasnostawskiego

Na konkurs nadesłano 1477 prac płaskich i przestrzennych z 182 placówek

Przedszkola

Nagroda

Hanna Ziembicka, lat 6,

Kwalifikacja do wystawy

Iga Wójtowicz, lat 8,

Emilia Machowska, lat 8,

Dorota Dołba, lat 10,

Dawid Flis, lat 11

 

# LISTOPAD 2023 r.

30.11.2023 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XXIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ja i Król Maciuś Pierwszy”

organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku

nadesłano 436 prac z 26 placówek

Grupa wiekowa 3 – 6 lat

WYRÓŻNIENIE

Milena Kotyła, 6 lat

Grupa wiekowa 7 – 10 lat

WYRÓŻNIENIA

Wiktoria Skakuj, 9 lat

Karolina Grudziński, 10 lat

Maja Myszak, 10 lat

Grupa wiekowa 11 – 14 lat

NAGRODA

Stanisław Pindor, 14 lat

WYRÓŻNIENIA

27.11.2023 r. | Nauczyciel:  Anna Świca, Tęczowa Malarnia

XXI. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Tychach

wpłynęło 2884 prac z 288 placówek z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii, Słowacji, Hong Kongu

NAGRODA SPECJALNA – kartka w kalendarzu MARZEC

Klaudia Andrychiewicz, lat 12

NAGRODA

Hanna Cybulska, lat 16

24.11.2023 r. | Nauczyciel: Renata Socha, Pracownia “Strefa Kreatywności”

XXIII Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pod patronatem Starosty Biłgorajskiego „HISTORIA – PAMIĘĆ – CZŁOWIEK” Namaluj, jak Matejko, Biłgoraj 2023 r.
Pod patronatem Starosty Biłgorajskiego
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

Na Konkurs wpłynęły prace plastyczne ze szkół i placówek kultury z terenu Powiatu Biłgorajskiego. Posiedzenie komisji odbyło się w dniu 16 listopada 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

Kategoria klasy I – III Szkoła Podstawowa

NAGRODY:
MAGDALENA ŚCIBOR, 7 lat,
ELENA ROMANIK, 8 lat, 

WYRÓŻNIENIA:
TYMOTEUSZ PELC, 9 lat,
LENA BATORSKA, 8 lat,

Kategoria klasy IV – VI Szkoła Podstawowa

NAGRODY:
ZUZANNA ROMANIAK, 12 lat,
OLIWIA ŻÓŁCIŃSKA, 10 lat,

WYRÓŻNIENIA:
DOROTA DOŁBA, 10 lat,
JULIA BOŻEK, 11 lat, 

Kategoria – Szkoły ponadpodstawowe

NAGRODY:
AGATA DOŁBA, 14 lat,
OLIWIA WLAŹ, 16 lat,

24.11.2023 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak, Pracownia “Akwarela”

XXIII Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pod patronatem Starosty Biłgorajskiego „HISTORIA – PAMIĘĆ – CZŁOWIEK” Namaluj, jak Matejko, Biłgoraj 2023 r.

Pod patronatem Starosty Biłgorajskiego
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

Na Konkurs wpłynęły prace plastyczne ze szkół i placówek kultury z terenu Powiatu Biłgorajskiego. Posiedzenie komisji odbyło się w dniu 16 listopada 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

Kategoria klasy IV – VI Szkoła Podstawowa

WYRÓŻNIENIA:
NATALIA GONTARZ, 12 lat,

Kategoria – Szkoły ponadpodstawowe

NAGRODY:
NATALIA KLUCHA, 16 lat,

WYRÓŻNIENIA:
JAGODA BEDNARZ, 15 lat,

24.11.2023 r. | Nauczyciel: Anna Świca, Pracownia “Tęczowa Malarnia”

XXIII Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pod patronatem Starosty Biłgorajskiego „HISTORIA – PAMIĘĆ – CZŁOWIEK” Namaluj, jak Matejko, Biłgoraj 2023 r.

Pod patronatem Starosty Biłgorajskiego
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

Na Konkurs wpłynęły prace plastyczne ze szkół i placówek kultury z terenu Powiatu Biłgorajskiego. Posiedzenie komisji odbyło się w dniu 16 listopada 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

Kategoria klasy I – III Szkoła Podstawowa

WYRÓŻNIENIA:
MATEUSZ OLIK, 8 lat,

Kategoria klasy IV – VI Szkoła Podstawowa

NAGRODY:
HANNA OKOŃ, 12 lat,

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Amelia Dybiak, lat 11

Kategoria klasy VII – VIII Szkoła Podstawowa

NAGRODY:
ANNA SOKAL, 13 lat, 

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Alicja Psiuk, lat 13,
Dominika Rawska, lat 13,
Izabela Nieckarz, lat 13

Kategoria – Szkoły ponadpodstawowe

WYRÓŻNIENIA:
JULIA KURAŚ, 16 lat,
LENA KANTY, 14 lat,

 

24.11.2023 r. | Nauczyciel: Renata Socha, Pracownia “Strefa Kreatywności”

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. „Parki narodowe w Polsce oraz gatunki zwierząt i roślin chronionych”.

Organizator: Miejski Dom Kultury w Częstochowie

Nadesłano 401 prac z 60 placówek oraz przez 28 uczestników indywidualnych

NAGRODA
Karolina Gil

WYRÓŻNIENIE
Tymoteusz Pelc

24.11.2023 r. | Nauczyciel: Anna Świca, Pracownia “Tęczowa Malarnia”

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. „Parki narodowe w Polsce oraz gatunki zwierząt i roślin chronionych”.

Organizator: Miejski Dom Kultury w Częstochowie

Nadesłano 401 prac z 60 placówek oraz przez 28 uczestników indywidualnych

WYRÓŻNIENIE
Franciszek Szado, lat 7

Gabriela Kiełbasa, lat 8

Maja Myszak, lat 9

10.11.2023 r. | Nauczyciel: Joanna Łukaszczyk, Grupa Teatralna SPONTAN

Turniej Powiatowy “27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego”

Organizator: Biłgorajskie Centrum Kultury

WYRÓŻNIENIE
Karolina Staroń

09.11.2023 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy, Studio Wokalne CANTO

XXVIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2023

W I kategorii wiekowej tytuł laureata uzyskała Amelia Lewkowicz.

Wyróżniony został występ Zuzanny Krzeszowiec.

W II kategorii wiekowej tytuł laureata uzyskali: Filip Bednarz i Gabriela Zając

W III kategorii wiekowej, najstarszej wyróżnione zostały występy Wiktorii Tuckiej oraz Zofii Wróblewskiej.

03.11.2023 r. | Nauczyciel: Renata Socha, Pracownia “Strefy kreatywności”

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Poleskiego Parku Narodowego pod nazwą “Poleskie mokradła”.

W konkursie wzięło udział łącznie 488 osób. Komisja konkursowa oceniła prace, uwzględniając wykonanie oraz zrealizowanie tematu.

NAGRODA

Zuzanna Machoń, za pracę: “Żmija zygzakowata”

02.11.2023 r. | Nauczyciel: Edyta Buczek, GTW ADA

Jubileusz 20-lecia – Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych “O Laur Rzecha” Rzeszów 2023

Organizator: Filharmonia Podkarpackiej przy Honorowym Patronacie Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka.

Podczas jubileuszowej edycji konkursu rywalizowały zespoły z: Łucka (Ukraina), Olkusza, Jędrzejowa, Krakowa i województwa podkarpackiego (Pysznica, Lesko, Ropa, Biłgoraj, Kolbuszowa, Rzeszów).

Dziewczęta z ADY wystąpiły w Kategorii wiekowej 16-24 lata. Zdobywając  wyróżnienie: ADA STARSZA „Heteronomia”.

 

# PAŹDZIERNIK 2023 r.

25-26.10.2023 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy, Studio Wokalne Canto

Finał Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” 2023.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Współorganizatorami Finału Festiwalu było Centrum Kultury i Sportu w Rykach oraz Powiat Rycki.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:
♪ Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski
♪ Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk

Amelia Lewkowicz, nominowana do udziału w Finale podczas przeglądu powiatowego, wyśpiewała wyróżnienie w I kategorii wiekowej.

11.10.2023 r. | Nauczyciel: Ewa Chuchro

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej w 2023 roku

Organizator: Zamość – 11 października 2023 r., Centrum Kultury Filmowej w Zamościu, ul. Odrodzenia 9, 22 – 400 Zamość

Nagroda Lubelskiego Kuratora Oświaty

Jest nam niezmiernie miło, iż w tym roku pani Ewa Chuchro, wieloletnia nauczycielka i choreografka tańca ludowego, wychowawczyni pokoleń tancerzy Zespołu Tańca Ludowego TANEW została doceniona za swoją pracę oraz zaangażowanie i uhonorowana Nagrodą Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wielkie gratulacje dla pani Ewy.

11.10.2023 r. | Nauczyciel, Ingrida Sokołowska

Dzień Edukacji Narodowej w Biłgoraju

Nagroda Starosty –  Ingrida Sokołowska – nauczycielka tańca

11.10.2023 r. | Nauczyciel: Joanna Łukaszczyk

Dzień Edukacji Narodowej w Biłgoraju

Nagroda Starosty – Joanna Łukaszczyk – nauczycielka zajęć teatralnych i organizatorka imprez MDK

 

# WRZESIEŃ 2023 r.

30.09.2023 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

Konkurs talentów w Sali Biłgorajskiego Centrum Kultury 

Organizator: Młodzieżowa Rada Miasta Biłgoraj,

I miejsce zdobyła Gabriela Rapa,

II miejsce – Filip Bednarz,

III miejsce – Alicja Kaziród.

Ponadto nagrodzeni zostali także: Milena Jargieło, Gabriela Zając oraz Zuzanna Krzeszowiec.

29-30.09.2023 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Patriotyczna Nuta”  w Malborku – Gala Koncertowa

Organizator : Mobilna Szkoła BABADU Magdalena Kupińska,

Wiktoria Tucka zdobyła III miejsce w trzeciej kategorii wiekowej.

Ponadto nagrodzony został Filip Bednarz, który wyśpiewał sobie I miejsce w drugiej kategorii wiekowej.

W tej samej kategorii nagrodzona wyróżnieniem została Amelia Lewkowicz.

29.09.2023 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

XLIII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

I Kategoria 6 – 10 lat

I MIEJSCE

Amelia Lewkowicz, NOMINACJA

I Kategoria 11 – 13 lat

I MIEJSCE

Filip Bednarz, NOMINACJA

III Kategoria 14 – 16 lat

I MIEJSCE

Gabriela Zając, NOMINACJA

II MIEJSCE

Wiktoria Krent 

WYRÓŻNIENIA

Lidia Wróblewska

20.09.2023 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak – “Akwarela”

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Heliocentryczny obraz świata oczami Mikołaja Kopernika”.

Organizator: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

 Łącznie wpłynęło 115 prac.

W I kategorii wiekowej (dzieci):

Wyróżnienia (bon podarunkowy o wartości 50 zł): Michalina Kostek z Biłgoraju,

Wystawę pokonkursową zwycięskich prac plastycznych można oglądać na I piętrze CSE „Światowid” w Elblągu od 28 sierpnia do 8 października. Zapraszamy, wstęp wolny.

21.09.2023 r. | Nauczyciel: Anna Świca – “Tęczowa Malarnia”

XXII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Darujmy światu pokój”.

Organizator: Oświęcimskie Centrum Kultury w Oświęcimiu

Patronat Prezydent Miasta Oświęcim

nadesłano 841 prac z Polski, Holandii, Ukrainy, Hongkongu.

kategoria wiekowa 7-10 lat

NAGRODA
Gabriela Kiełbasa, lat 8
Diana Kozakiewicz, lat 9
Zuzanna Krawczyk, lat 8
Szymon Pogorzelec, lat 7

kategoria wiekowa 11-13 lat

NAGRODA
Julia Furmanek, lat 11

WYRÓŻNIENIE
Hanna Kiełbasa, lat 12

kategoria wiekowa 14-16 lat

NAGRODA
Olga Goch, lat 15

WYRÓŻNIENIE
Małgorzata Pawęska, lat 13

WYRÓŻNIENIA UDZIAŁEM W POKONKURSOWEJ WYSTAWIE
Karolina Grudziński, lat 9
Gabriela Radawiec, lat 10
Agnieszka Woźnica, lat 13

21.09.2023 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak – “Akwarela”

XXII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Darujmy światu pokój”.

Organizator: Oświęcimskie Centrum Kultury w Oświęcimiu

Patronat Prezydent Miasta Oświęcim

nadesłano 841 prac z Polski, Holandii, Ukrainy, Hongkongu.

kategoria wiekowa 11-13 lat

WYRÓŻNIENIE
Dominika Kudzia

WYRÓŻNIENIA UDZIAŁEM W POKONKURSOWEJ WYSTAWIE

Wiktoria Filipowicz
Stanisław Kapica
Maja Lipiec
Magdalena Połuch
Bartłomiej Proć
Natalia Proć
Weronika Zań

10.09.2023 r. | Nauczyciele: Kornelia Rudy, Jarosław Kloc – “Zawierucha”

IX Międzygminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec w Jędrzejówce

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Goraju.

Katarzyna Rączka wyśpiewała wyróżnienie

10.09.2023 r. | Nauczyciele: Kornelia Rudy, Jarosław Kloc – “Zawierucha”

VII edycja Roztoczańskiej Listy Przebojów Ludowych Katolickiego Radia Zamość 2023

I miejsce – Emilia i Wiktoria.