Człowiek w ruchu – Wspaniały finisz młodych plastyków

Pierwsze miejsce dla Stasia Pindora oraz wyróżnienia dla Zofii Osuch i Carlosa Hawryluka – to piękne zwieńczenie udziału dzieci z pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w 23 Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Człowiek w ruchu”.

Na konkurs zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach wpłynęło 1407 prac z 194 placówek oświatowych i kulturalnych. Jury oceniające prace przyznało nagrody i wyróżnienia w 12 kategoriach wiekowych, biorąc pod uwagę rok urodzenia autorów.
Pierwsze miejsce w kategorii 14 lat zdobyła praca Stasia Pindora namalowana pastelami. Wyróżnienie w kategorii dzieci dziewięcioletnich otrzymał Carlos Hawryluk. Opiekunem artystycznym obu chłopców jest Anna Świca, która prowadzi pracownię Tęczowa Malarnia.

Wyróżniono również podopieczną Renaty Sochy ze Strefy Kreatywności. W kategorii jedenastu lat otrzymała je Zofia Osuch.

Inspiracją dla prac konkursowych są różne zachowania człowieka we wszelkich formach aktywności – taniec, balet, teatr, cyrk, muzyka, sport, rekreacja. Prace stworzone przez dzieci cechuje autentyczność i szczerość wypowiedzi. Ukazują radość, żywiołowość, kreatywność i wyobraźnię młodych artystów. W obrazach ukazujących ruch stworzyli wspaniały świat barw i form plastycznych.

Wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione można zobaczyć na stronie Organizatora:

Stanisław PindorCarlos Hawryluk