SUKCESY PLASTYCZNE W CZĘSTOCHOWIE

Młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju po raz kolejny zaprezentowali swoje talenty plastyczne i zostali laureatami VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Parki narodowe w Polsce oraz gatunki zwierząt i roślin chronionych”. Organizatorem imprezy jest Miejski Dom Kultury w Częstochowie.

Komisja oceniająca 401 prac nadesłanych na konkurs z 60 placówek oraz przez 28 uczestników indywidualnych przyznała 15 nagród i 15 wyróżnień.

Dwoje podopiecznych Renaty Sochy oraz troje Anny Świcy znalazło się w grupie trzydziestu najwyżej ocenionych młodych artystów.

Wychowanka Renaty Sochy z pracowni plastycznej Strefa Kreatywności – Karolina Gil zdobyła za swoją pracę – ukazującą orła – nagrodę, zaś Tymoteusz Pelc otrzymał wyróżnienie.

Troje dzieci pracujących w pracowni Tęczowa Malarnia pod kierunkiem Anny Świcy otrzymało wyróżnienia. Dziewięcioletnia Maja Myszak namalowała farbami akrylowymi pracę pt. „Żubr”. Stado żubrów zaprezentował w na swoim obrazku – wykonanym pastelami – siedmioletni Franciszek Szado, zaś Gabrysia Kiełbasa (lat 8) stworzyła pracę ukazującą bocianie gniazdo.

Biorący udział – w konkursie, którego celem jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy na temat Parków Narodowych w Polsce – młodzi artyści zmierzyli się z zagadnieniami przyrody i ekologii. Podczas zajęć mogli rozwijać umiejętności rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt będących pod ochroną. Impreza jest także okazją do prezentacji możliwości twórczych dzieci i młodzieży w dziedzinie plastyki oraz rozwoju umiejętności przenoszenia zaobserwowanych zjawisk na język sztuki.

Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Parki narodowe w Polsce oraz gatunki zwierząt i roślin chronionych” odbędzie się 24 listopada 2023 r. w Salonie Sztuki Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie.

Dzieciom serdecznie gratulujemy sukcesu i zapraszamy do podziwiania ich dzieł!

Renata Socha,
Anna Świca