Ptaki malowane pastelami

Zdobywcami 2 nagród i 3 wyróżnień w 23. edycji konkursu plastycznego „Malujemy pastelami” zostali uczestnicy zajęć plastycznych w pracowni Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. W czwartek, 12 maja 2022 r., w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom.

Znamy już laureatów XXIII Konkursu Plastycznego Malujemy Pastelami. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie zinterpretowanie tematu „Ptasie miasteczko” techniką pastelową. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Stowarzyszenie Pastelistów Polskich, Okręg Rzeszowski Związku Polskich Artystów Plastyków i Prezydent Miasta Tarnobrzega.

Konkurs swoim zasięgiem obejmował trzy województwa: podkarpackie, świętokrzyskie i lubelskie. Do konkursu zgłoszono 123 prace w trzech kategoriach wiekowych. Założeniem konkursu była interpretacja tematu PTASIE MIASTECZKO za pomocą technik pastelowych.

Komisja Artystyczna w składzie: Bernadetta Stępień – prezes Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, dr Piotr Woroniec – prezes Okręgu Rzeszowskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, Piotr Rędziniak – dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, Elżbieta Miśkiewicz-Zamojska – instruktor Tarnobrzeskiego Domu Kultury, Stanisław Dziubakartysta plastyk Tarnobrzeskiego Domu Kultury, dr Magdalena Stokłosa – artysta, instruktor Tarnobrzeskiego Domu Kultury, koordynator konkursu – postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Wśród najwyżej ocenionych były prace wychowanków pracowni plastycznych MDK w Biłgoraju. Działająca pod kierunkiem Anny Świcy Tęczowa Malarnia ma powody do wielkiego zadowolenia.

W I kategorii wiekowej 8-12 lat wyróżnienie otrzymała Julianna Sołtys (lat 9) i Jessica Sowa (lat 10). W II kategorii 13-15 lat jury przyznało I Nagrodę trzynastoletniej Lenie Kanty, zaś III Nagroda przypadła Izabeli Pogorzelec, także trzynastolatce. Organizator postanowił ponadto zakwalifikować do wystawy prace: Pauliny Blachy (lat 10), Klaudii Czerniak (lat 11) i Flor Hawryluk (lat 9).

Wśród wyróżnionych – w kategorii najmłodszych artystów – znalazła się praca ośmioletniej Niny Kanty wychowanki Renaty Sochy z pracowni Strefa Kreatywności.

Wszystkie nagrodzone prace zostały wyeksponowane w Galerii Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Stworzone przez młodych artystów obrazy wywarły pozytywne i zaskakujące wrażenie na członkach komisji artystycznej, która podziękowała autorom i opiekunom artystycznym za udział w konkursie oraz zaprosiła do udziału w kolejnej edycji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!