Pasje i Talenty nagrodzone

Trzy młode artystki – Julia Kuraś, Małgorzata Pawęska i Aleksandra Kwiatkowska – z Tęczowej Malarni Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami IX. Międzynarodowego Biennale Twórczości Plastycznej MłodychPASJE I TALENTY 2022”. Organizatorem imprezy jest Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Plakat Imprezy - PASJE I TALENTY 2022
plakat imprezy

W poniedziałek, 3 października 2022 r. w Galerii Sztuki Bielskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie IX. Międzynarodowego Biennale Twórczości Plastycznej MłodychPASJE I TALENTY 2022 o Złotą, Srebrną i Brązową Paletę – Statuetkę Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski. Do konkursu nadesłanych zostało 466 prac z ośmiu państw: Polski, Ukrainy, Chin, Holandii, Rumunii, Gracji, Białorusi i Uzbekistanu.

Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej. W tegorocznej edycji prace młodych artystów miały być inspirowane pięknem muzyki i teatrem. Ponadto ważnym celem udziału w tak prestiżowej imprezie jest wymiana doświadczeń, poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych technik plastycznych, a przede wszystkim integracja młodego pokolenia poprzez sztukę. Prezentacja dorobku artystycznego służy propagowaniu i upowszechnianiu sztuki dzieci i młodzieży.

Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych, w każdej przyznano po 9 złotych, srebrnych i brązowych palet – statuetek ufundowanych przez Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski. Przyznano także nagrody specjalne.

Wśród laureatów znalazły się trzy podopieczne Anny Świcy z pracowni plastycznej TĘCZOWA MALARNIA MDK w Biłgoraju. W kategorii 9-12 lat BRĄZOWĄ PALETĘ otrzymała praca dwunastoletniej Małgorzaty Pawęski. Małgosia zdobyła także Nagrodę kierownika ds. Edukacji Artystycznej Bielskiego Domu Kultury. W kategorii 13-15 lat praca malarska autorstwa Julii Kuraś zdobyła BRĄZOWĄ PALETĘ. W tej samej kategorii wiekowej Wyróżnienie zdobyła Aleksandra Kwiatkowska (lat 14).

Gratulujemy!

Julia Kuraś