Nagrody i wyróżnienia  w ogólnopolskim konkursie „Ja i Król Maciuś Pierwszy”

Nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie „Ja i Król Maciuś Pierwszy”

Staś Pindor został nagrodzony, a pięcioro kolejnych podopiecznych Anny Świcy z Tęczowej Malarni MDK w Biłgoraju zostało wyróżnionych w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Ja i Król Maciuś Pierwszy. Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku.

Stanisław Pindor, lat 14

Uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież w wieku przedszkolnym i szkolnym, zaś jego tematyka związana jest corocznie z postacią, przygodami i postrzeganiem Króla Maciusia przez jego rówieśników. Ta postać fikcyjnego małego króla stworzona przez Janusza Korczaka daje inspirację dla pokoleń młodych ludzi.

Jury obradujące pod przewodnictwem dr Laury Dyczko – artysty plastyka, reprezentującej Płocką Galerię Sztuki w Płocku, po analizie 436 prac z 26 placówek postanowiło nagrodzić i wyróżnić prace dzieci i młodzieży w czterech kategoriach wiekowych.

Młodzi artyści reprezentujący Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju znaleźli się w ścisłym gronie laureatów. W najmłodszej kategorii wiekowej dzieci w wieku 3-6 lat wyróżniona została praca sześcioletniej Milenki Kotyły. Kolejne wyróżnienia w kategorii 7-10 lat przypadły Wiktorii Skakuj (lat 9), Karolinie Grudziński (lat 10) i Mai Myszak (10 lat). grupie wiekowej 11 – 14 lat wyróżniono Amelię Dybiak (11 lat). W tej samej kategorii najwyżej oceniono wysiłek twórczy czternastoletniego Stasia Pindora. Ten młody artysta za swoją pracę namalowaną pastelami olejnymi otrzymał nagrodę.

Zachęcamy do podziwiania talentów naszych wychowanków, których opiekunem artystycznym jest Anna Świca.

Protokół wraz z nagrodzonymi i wyróżnionymi pracami można znaleźć na stronie organizatora: https://mdk-plock.pl/ja-i-krol-macius-pierwszy-wyniki-konkursu-2/