Wystawa “Ciepło i przytulnie” Grupa CUDAWIANKI

Ciepło i przytulnie” to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 22 listopada 2023Galerii II Piętro MDK. Autorami wystawy są wychowanki grupy „Cudawianki” z pracowni rękodzieła.
Wystawę otworzyła dyrektor MDK pani Urszula Demucha, witając przybyłych gości: rodziców , nauczycieli i wychowanków.

O tym jak powstawała wystawa i co prezentuje, opowiedziała pani Irena Oręziak-Kupczak, prowadząca pracownię rękodzieła i grupę „Cudawianki”.

Wystawa prezentuje prace wykonane w różnych technikach rękodzielniczych, jest to efekt trzy miesięcznej pracy. Filcowanie na mokro – to prezentacja gotowych sweterków dla kobiet , do których przyszyte są ufilcowane wcześniej kwiaty w zróżnicowanej gamie kolorystycznej. Propozycja dla dzieci to sweterki z motywem zabawek ufilcowane na sucho. W tej samej technice można również zobaczyć prace z motywem świątecznym: aniołki na obręczach oraz bombki na choinkę – wszystkie wykonane z wełny czesankowej z merynosów australijskich. Inna forma rękodzieła, którą można zobaczyć to „łapacze snów” – wykonane na metalowych lub drewnianych obręczach. Całości dopełnia sznurek, nici bawełniane , wstążka, pióra ,koraliki i guziki. Każdy z nich wykonany jest w innym kolorze. Można zobaczyć również jedyną makramę wyplataną jednym rodzajem węzłów.

Grupa Cudawianki” powstała w 2018 r. Obecnie liczy 5 dziewcząt w wieku od 11 do 15 lat. W pracowni rękodzieła wykonujemy różne techniki rękodzielnicze, dekoracyjne i użytkowe. Prace prezentowane są na wystawach okolicznościowych , biorą udział w konkursach plastycznych, grupa uczestniczy w warsztatach rękodzieła.

Goście ,którzy przybyli na wystawę, po jej otwarciu, udali się na koncert grupy wokalno –instrumentalnej „Zawierucha” pt. „Oj dziwują się ludzie…”.

I.O-K

Rolkę z wydarzenia można zobaczyć na naszym Fanpage.

Opieka artystyczna: Irena Oręziak-Kupczak