Boże Narodzenie młodych artystów

XXXII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Moje Boże Narodzenie” został rozstrzygnięty! Wśród laureatów imprezy znaleźli się podopieczni Anny Świcy z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

Organizatorem konkursu, który swoim patronatem objęła Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, jest Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie oraz Wydział d/s Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

W grupie wiekowej do 9 lat wyróżniono pracę plastyczną, której autorem jest Aleksander Grabias. Ten dziewięcioletni artysta przy pomocy pasteli suchych ukazał Boże Narodzenie z perspektywy Trzech Króli zmierzających do stajenki.

Na wystawie znalazły się prace czterech dziewcząt. Są to: Zofia Tutka (lat 9), Zuzanna Krawczyk (lat 9), Gabriela Radawiec (lat 10) i Alicja Psiuk (lat 13).

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, a przede wszystkim ich artystyczna interpretacja. To też okazja do promowania młodych talentów plastycznych poprzez umożliwienie prezentacji twórczości dzieci i młodzieży szerszemu kręgowi odbiorców.

Organizatorzy zaprosili osoby nagrodzone i wyróżnione oraz nauczycieli na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbyło się 14 grudnia 2023 r.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!