ANIOŁY Z TĘCZOWEJ MALARNI WŚRÓD NAJLEPSZYCH

W organizowanym przez Ośrodek Kultury w Będzinie XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ANIOŁ XXI wieku” młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zdobyli dwie nagrody i dwa wyróżnienia. To kolejny w tym roku szkolnym sukces wychowanków pracowni Tęczowa Malarnia.

XVI. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioł XXI wieku” odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Będzina i cieszy się wśród dzieci i młodzieży niesłabnącą popularnością.

Kim są anioły…

Kim są anioły, jak sobie wyobrażamy te istoty tak często przedstawiane w sztukach plastycznych, opisywane w literaturze? Czy w XXI wieku mamy swoje anioły i jaką rolę pełnią w życiu człowieka? Uczestnicy konkursu ukazali w swoich pracach własne wyobrażenia aniołów, odnieśli się do symboliki oraz tradycji kulturowych i religijnych z nimi związanych.

Obradujące 11 stycznia 2024 r. jury, spośród nadesłanych 741 prac, wybrało te najlepsze i najciekawsze pod względem artystycznym. Ogółem Komisja przyznała 29 nagród i wyróżnień w 4 kategoriach wiekowych.

Sukcesy

Spośród prac przesłanych z pracowni Tęczowa Malarnia działającej w MDK w Biłgoraju I miejsce w kategorii 10 – 12 lat otrzymała praca autorstwa dwunastoletniej Jessiki Sowy. W kategorii powyżej 13 lat Nagroda przypadła Annie Szubiak (lat 17). W tej samej kategorii wyróżniono też prace szesnastoletniej Julii Kuraś i czternastoletniego Stasia Pindora. Wszyscy laureaci pracują pod kierunkiem nauczycielki plastyki Anny Małgorzaty Świcy.

Wystawę pokonkursową można obejrzeć od dnia 15 stycznia do 15 marca 2024 r.

Gratulujemy, życząc dalszych wspaniałych sukcesów artystycznych!