Wystawa “ŚWIĄTECZNA Opowieść” oraz “SYMBOLE Narodowe”

Od 19.12.2018r. w Galerii II Piętro MDK można oglądać wystawę prac dziecięcych grupy plastycznej „Pędzelki” pracującej pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak.

Wystawa nosi dwa tytuły: „Świąteczna opowieść”„Symbole narodowe”.

Motywem przewodnim tematu „Świąteczna opowieść” były Święta Bożego Narodzenia widziane oczami dzieci. Na pięknych kolorowych obrazkach możemy zobaczyć choinkę, Mikołaja, kolację wigilijną z rodziną, przygotowania do świąt a także anioły oraz szopkę ze świętą rodziną. Wszystko to zostało wykonane farbami żelowymi na folii bezbarwnej.

Drugi temat „Symbole narodowe” poświęcony jest 100-letniej Rocznicy Niepodległości Polski, jak dzieci postrzegają swój kraj oraz jakie mają wyobrażenie o symbolach narodowych. Prace plastyczne przedstawiają postać Józefa Piłsudskiego, godło Polski, orła białego na tle miasta, piękno polskiej przyrody, powstańców polskich, portret babci i dziadka oraz flagę polską. Prace zostały wykonane farbami akrylowymi na brystolu.

Wystawę można oglądać do 15.01.2019r.

I.O-K

Fotorelacja /17 zdjęcia/