Otwarto wystawę zatytułowaną „NASI PUPILE”

W środę, 14 września 2022 r., w Galerii „Drugie Piętro” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została otwarta wystawa zatytułowana „NASI PUPILE”. Prace zaprezentowane na wystawie wykonali uczestniczący w zajęciach plastycznych młodzi artyści z pracowni Tęczowa Malarnia.

Katarzyna Sudoł

praca Kasi Sudoł zaprezentowana na wystawie

Uroczysty wernisaż zapoczątkował nowy rok szkolny w pracowni Tęczowa Malarnia. Na uroczystość przybyli autorzy prac i wychowankowie Anny Świcy, towarzyszyli im rodzice, rodzeństwo, przyjaciele. Wprowadzeniem do wernisażu był występ młodziutkiej solistki studia wokalnego „Canto” Amelii Lewkowicz. Amelka zaprezentowała dwie piosenki – „Czarna kicia” i „Piosenkę na cztery kopyta i wiatr”. Dziewczynkę do występu przygotowała Kornelia Rudy.

Wszystkich miłych gości powitała w ciepłych słowach Urszula Demucha – p.o. Dyrektora MDK.

Następnie do zgromadzonych zwróciła się Anna Świca – nauczycielka plastyki, opiekun artystyczny dzieci i młodzieży. Wystawa „Nasi pupile”, to wystawa tematyczna, to prezentacja kilkunastu obrazów nawiązujących do postaci naszych ulubionych zwierząt domowych – kotów i psów. Temat, bardzo lubiany przez dzieci i troszkę starszych uczestników zajęć, pokazał możliwości twórcze i talenty, a także różnorodność podejścia do tematu. Prace wykonane zostały w technikach malarskich – farbami akrylowymi, ekolinami, pastelami łączonymi z tuszem czy węglem.

Miłym akcentem był moment zaprezentowania osiągnięć pracowni Tęczowa Malarnia w kilku konkursach plastycznych. Nagrodę i pamiątkowy dyplom za swoją pracę otrzymała Katarzyna Sudoł – nagrodzona w Międzynarodowym Międzynarodowy Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Pies najwierniejszym przyjacielem człowieka” w Szczecinie.

Kolejne osiągnięcia zdobyli młodzi artyści w XLIII Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” w Toruniu, III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Paleta Wyobraźni” 2022 w Katowicach oraz w IX Międzynarodowym Biennale Twórczości Plastycznej Młodych „Pasje i Talenty 2022” w Bielsku Podlaskim.

Imprezę zakończył słodki poczęstunek i rozmowy z gośćmi.

Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie wiele radości i satysfakcji wszystkim podopiecznym Anny Świcy, a każde wydarzenie artystyczne będzie niezapomnianym przeżyciem.

Wystawę można obejrzeć także w wersji on-line na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, facebooku oraz w relacjach Telewizji Młodzieżowej NAFALI. Kibicujmy naszym dzieciom i całej placówce!