Dzień Polskiego Folkloru

Zespół Tańca Ludowego TANEW i zespół instrumentalny ZAWIERUCHA z naszego MDK wzięły udział w organizowanym przez Biłgorajskie Centrum Kultury i Grupę Folklorystyczną ,,POKOLENIA” DNIU POLSKIEGO FOLKLORU.

Cała barwna, taneczno – muzyczna impreza odbyła się 12 czerwca 2021r. w sobotę i rozpoczęła się od koncertu kapel i zespołów instrumentalnych. W koncercie, na scenie mini amfiteatru przy Urzędzie Miasta Biłgoraja udział wziął również nasz Zespół wokalno-instrumentalny ,,Zawierucha”, pracująca pod kierunkiem pana Jarosława Kloca i Zbigniewa Bilińskiego.

Kolejnym punktem programu było oczekiwane przez wszystkich wydarzenie taneczne: barwny korowód i wspólne odtańczenie Poloneza. W tym wydarzeniu udział wzięły zespoły z Pruszkowa, Warszawy, Świdnika, a także gospodarze Grupa folklorystyczna ,,Pokolenia” i oczywiście nasz Zespół Tańca Ludowego ,,TANEW” w ilości 32 par tanecznych pod czujnym okiem nauczycielki pani Ewy Chuchro.

O 17:30 na scenie letniej BCK rozpoczął się koncert zespołów, poprzedzony pokazem mody inspirowanej folkiem, czyli wybory Folk Miss i Folk Mistera.