Moje spotkanie z folklorem – Sukces Tęczowej Malarni

Zosia Tutka – została nagrodzona, zaś Michalina Cudak, Gabriela Radawiec i Angelo Dziwura otrzymali wyróżnienia w organizowanym w Rybniku XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moje spotkanie z folklorem”. Wszyscy laureaci to podopieczni Anny Świcy, uczęszczający na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Można powiedzieć, że wychowankowie MDK w Biłgoraju spisali się na medal. Trzeba podkreślić, że to nie pierwszy raz trud i artystyczne zaangażowanie młodych ludzi przynosi wymierne i cenne, bo dające satysfakcję, efekty.

Ich prace nawiązujące do tematu folkloru zostały docenione przez Jury konkursowe. Dziewięcioletnia Zosia Tutka w grupie wiekowej 7-9 lat otrzymała nagrodę. Dziewczynka wykonała pracę w technice pasteli i farb, co dało wyjątkowo malarskie ujęcie pary w stroju krakowskim.

Dwa wyróżnienia przyznane zostały w grupie dzieci w wieku 10-12 lat. Otrzymały je dziesięciolatki – Gabrysia RadawiecMichasia Cudak. Gabrysia przedstawiła strój biłgorajski, natomiast Michalinę zainspirowało malarstwo na szkle i temat Madonny z Dzieciątkiem. W kategorii 16-19 lat doceniono i wyróżniono pracę osiemnastoletniego Angela Dziwury. Jego obraz wykonany w czerni i bieli ukazuje Aborygena – rdzennego mieszkańca Australii.

Celem konkursu jest od dwudziestu lat rozwijanie zainteresowań kulturą ludową, rozwijanie wyobraźni plastycznej, uwrażliwienie na piękno folkloru różnych narodów. Konkurs to także okazja do wymiany doświadczeń metodycznych i artystycznych nauczycieli oraz promowanie młodych talentów poprzez popularyzację plastycznej twórczości dziecięcej. Imprezę organizuje Zespół Edukacyjno-Artystyczny Przygoda w Rybniku oraz Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej Przygoda w Rybniku.

Uroczyste podsumowanie konkursu, połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień zostało zaplanowane prze Organizatorów na 16 maja br.

Gratulacje dla artystów i ich nauczycielki!