Wspaniały sukces młodych artystów z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia MDK

Wyróżnienie dla Szymona Pogorzelca i kwalifikacja do wystawy głównej dla Katarzyny Sudoł – to wspaniały sukces młodych artystów z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w XXXI. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Pięknej „COLOR ART” zorganizowanym przez Goleniowski Dom Kultury. Impreza odbywa się pod Patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Wyróżniona  praca  Szymona Pogorzelca (lat 6)
Wyróżniona praca Szymona Pogorzelca (lat 6)
Praca Kasi Sudoł (lat 15)

Motywem przewodnim tegorocznej edycji XXXI. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej „COLOR ART” był temat „Marzenia się spełniają”. Na konkurs nadesłano ponad 1600 prac z 25 krajów. Wśród nich oprócz krajów europejskich takich jak: Wielka Brytania, Litwa, Bułgaria, Węgry, Macedonia Północna, Słowacja, znalazły się tak odległe jak: Nigeria, Kanada, Gruzja, Tajlandia, Australia, Kazachstan, Sri Lanka, Indonezja. Wychowankowie pracujący pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni Tęczowa Malarnia znaleźli się w ekskluzywnym gronie laureatów.

Spośród nadesłanych na konkurs prac Jury festiwalu w składzie: prof. dr hab. Marek Haładuda – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, dr hab. Wiesława Markiewicz – Tomczak – Akademia Sztuki w Szczecinie, Anna Obszyńska – Goleniowski Dom Kultury Joanna Czerny – Wojciechowska – Goleniowski Dom Kultury – dokonało ich oceny, wyłoniło Laureatów, przyznało wyróżnienia i kwalifikacje do wystawy w trzech grupach wiekowych.

W kategorii malarstwa w grupie wiekowej dzieci 6 – 9 lat przyznano wyróżnienie wychowankowi biłgorajskiego MDK Szymonowi Pogorzelcowi (lat 6). W grupie wiekowej 14-17 lat wśród prac zakwalifikowanych do wystawy głównej znalazła się praca autorstwa Katarzyny Sudoł (lat 15). Szymon i Kasia za swoje wyjątkowe zdolności plastyczne byli wielokrotnie nagradzani. Sukces w tym wyjątkowym konkursie to niejako uwieńczenie ich całorocznej pracy w pracowni Tęczowa Malarnia.

Głównym organizatorem konkursu jest Goleniowski Dom Kultury w Goleniowie. Festiwalowi patronuje Polski Komitet do Spraw UNESCO. Jego celem jest jak najszersze propagowanie wszelkich form twórczości plastycznej uprawianych przez młodych twórców. Prace zakwalifikowane do ekspozycji festiwalowej prezentowane są w Goleniowskim Domu Kultury i w przestrzeni miejskiej. Festiwalowe prace pozostają także w ekspozycji licznych instytucji, prezentowane są na wystawach krajowych i zagranicznych.