Warsztaty malarskie dla grup “Fantazja” i “3D”

W dniu 11 marca 2023r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się warsztaty malarskie dla grup plastycznych „Fantazja” i „3D”.

Warsztaty przeprowadził artysta malarz pan Władysław Maławski, absolwent lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych, który przyjechał do naszej placówki z Lublina wraz z małżonką już po raz czwarty, na zaproszenie opiekuna artystycznego grup plastycznych, pani Ireny Oręziak-Kupczak.

Tematem warsztatów był pejzaż wykonany w akwareli, jednej z trudniejszych technik malarskich. Pan Władysław zaprezentował i przybliżył tę technikę, malując i omawiając swoją pracę krok po kroku, jak przebiegają kolejne etapy malowania. Uczestnicy zajęć malując, wzorowali się na gotowych już pracach akwarelowych, wykonanych przez pana Władysława. Razem z wychowankami malowały również nauczycielki plastyki – pani Irena Oręziak-Kupczak, pani Anna Świca oraz pani Renata Socha.

Podczas warsztatów powstały piękne i niepowtarzalne pejzaże akwarelowe, które zostaną zaprezentowane na wystawie w Młodzieżowym Domu Kultury.

I. O-K