Sukces wychowanki z Tęczowej Malarni

Lena Kanty z Tęczowej Malarni Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została laureatką XXVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego MÓJ ŚWIAT „FUTURYSTYCZNE OPOWIEŚCI”. Konkurs organizuje Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie.

Na tegoroczną edycję konkursu napłynęło 1035 prac ze 115 ośrodków oraz 32 zgłoszenia indywidualne z Polski, Ukrainy, Tajwanu, Chin, Litwy i Rosji. Jury konkursu przyznało 12 nagród i 32 wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych. Ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało prace 72 autorów. Wśród prac, jakie możemy zobaczyć na wystawie jest obraz, którego autorką jest Lena Kanty (lat 12). Praca przedstawiająca miasto przyszłości wykonana została techniką pasteli olejnej. Opiekę artystyczną nad młodą artystką sprawuje Anna Świca.

Szesnasta edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego “Mój Świat”, zatytułowana “Futurystyczne opowieści” adresowana była do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat. Celem konkursu było włączenie się w obchody stulecia urodzin Stanisława Lema – pisarza, futurologa i filozofa, który w swoich dziełach bardzo trafnie przewidział rozwój nowoczesnych technologii, takich jak: Internet, e-booki, audiobooki czy wirtualna rzeczywistość. Ponadto konkurs miał na celu promowanie twórczej aktywności dzieci i młodzieży, rozwijanie ich wyobraźni, pomysłowości, abstrakcyjnego myślenia oraz konfrontacja działań młodych twórców na płaszczyźnie międzynarodowej.

Sukces wychowanki z Tęczowej Malarni

Lena Kanty (lat 12)

Pracę Leny i wszystkie prezentowane podczas wystawy pokonkursowej można oglądać od 28 maja do 31 sierpnia 2022 roku w Galerii Krańcowej oraz on-line w formie wirtualnej galerii.

Gratulujemy naszej laureatce!