Czas na przedstawienie – sędziów tegorocznego festiwalu *3*

9. Taneczne Inspiracje 30-31 marca 2023
[SYLWETKI SĘDZIÓW *3*]

Natalia „Sarna” Kladziwa

Tancerka, choreografka, pedagożka, organizatorka wydarzeń związanych z tańcem. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Zabrzu i Prywatnej Szkoły Baletowej w Gliwicach. Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linz, w Austrii (taniec współczesny, movement research, pedagogika tańca) oraz na Akademii Muzycznej w Łodzi (choreografia, pedagogika tańca).

Aktualnie uczy w klasie tanecznej Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, wykłada na Akademii Muzycznej oraz jest członkiem zarządu Fundacji Nowszego Teatru.

Swoją karierę taneczną  rozpoczynała w zabrzańskim zespole Teatr Wyobraźni oraz street-dance’owej grupie Ślunski Azyl, z którą wystąpiła w programie telewizyjnym Got to Dance. W 2014 roku wyprowadziła się do Łodzi, gdzie tańczyła z grupą KIJO, z którą wystąpiła m.in. w projekcie “KISZ” oraz “Improtest”. Wraz z Anna Achimowicz Dance Company wystąpiła w Wiedniu podczas Take Festival, a z zespołem muzycznym Cosovel podczas koncertów w Seulu.

Dzięki otrzymaniu stypendium wzięła udział w kreacji uznanego na świecie choreografa Antona Lachky “speede puzzle” na Korfu. Współpracowała z zespołem Art Movement Marcina Mrozińskiego. Tańczyła w spektaklu Tomka Ciesielskiego „Karaoke”, „Odyseja” oraz “Blisko”. Jako tancerka wystąpiła również w spektaklu Marleny Bełdzikowskiej “W drodze” i w performansie Anny Wytych-Wierzgacz “Geometrycznie”.

Stworzyła choreografię do spektaklu “Kto nie ma nic, ten może wszystko” w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Jest założycielką i choreografką niezależnego teatru tańca Zokinazoli, z którym stworzyła spektakle “Parówki rosną na drzewach” i “Humbug”. Jej choreografie zostały nagrodzone m.in. podczas Śląskiej Inicjatywy Intenc/se w Teatrze Rozbark w Bytomiu oraz podczas Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych Reakcje w Bełchatowie.

Jako pedagożka tańca pracuje stale i z wielką pasją od 15 lat ucząc głównie tańca współczesnego, klasycznego, jazzu i improwizacji.

Zorganizowała ponad 60 weekendowych warsztatów tańca oraz 5 obozów tanecznych dla dorosłych “Wzloty”.

W życiu chce być najlepszą wersją siebie samej, więc wciąż się szkoli i podnosi swoje kwalifikacje.

Natalia „Sarna” Kladziwa