Spotkanie z Aniołem – Nagrody dla wychowanków MDK

Dwunastu młodych artystów z pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami X Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł”. Tytuł tegorocznej edycji to „Spotkanie z Aniołem”. Impreza odbywa się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Krasnostawskiego, a organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie.

Na tegoroczny konkurs nadesłano bardzo dużą ilość prac. Spośród 1419 prac płaskich i przestrzennych z 192 placówek oraz zgłoszeń indywidualnych, komisja konkursowa pod przewodnictwem Joanny Kawęckiej – nauczyciela plastyki, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, nagrodziła i wyróżniła oraz zakwalifikowała do udziału w wystawie pokonkursowej prace w 5 grupach wiekowych. Także kilkunastu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało docenionych przez jury konkursu. Tegoroczni laureaci pracują w pracowniach plastycznych pod kierunkiem Renaty Sochy i Anny Świcy.

Dwie nagrody, jedno wyróżnienie i 7 kwalifikacji do wystawy otrzymali wychowankowie Anny Świcy. Laureaci pracują w pracowni Tęczowa Malarnia.

W kategorii przedszkoli nagrodzono pracę sześcioletniego Franciszka Szado, zaś w kategorii dzieci z klas I-III nagrodę otrzymała praca Lilianny Obszyńskiej (lat 9). Natalii Pięcie (lat 11) jury przyznało wyróżnienie w kategorii klas IV-VI.

Do wystawy zakwalifikowano prace następujących młodych artystów z Tęczowej Malarni: Laury Szabat (lat 6), Katarzyny Zarębskiej (lat 8), Zofii Majcher (lat 14), Hanny Majcher (lat 9), Wiktorii Kurzyńskiej (lat 16), Aleksandry Kwiatkowskiej ( lat14) i Martyny Kniaziowskiej (lat 17).

Dwa wyróżnienia przyznano podopiecznym Renaty Sochy. W kategorii przedszkoli wyróżnienie otrzymał obrazek wykonany przez Magdalenę Ścibor (lat 6), a Jagoda Góra została wyróżniona w kategorii klas I-III.

Niestety ze względu na wciąż trwający stan epidemii COVID-19, organizatorzy nie mogą zaprosić laureatów na wspólne świętowanie podsumowania konkursu i otwarcie wystawy prac plastycznych. Na stronie internetowej i facebooku MDK w Krasnymstawie będzie można zobaczyć prace laureatów konkursu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!