Sukces wychowanek MDK w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Szlakiem Orlich Gniazd”

Lilianna Obszyńska i Barbara Bodek z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego p.n. „Szlakiem Orlich Gniazd 2020″. Konkurs zorganizował Miejski Dom Kultury w Częstochowie.

Do konkursu zgłoszono 521 prac plastycznych z 89 placówek z całej polski. Komisja w składzie: Maria Cieślak- Gurgul – artysta plastyk, Irena Młynarczyk – artysta plastyk, Barbara Wręczycka – Messjasz – nauczyciel plastyki – obradująca 16 października br. – oceniła nadesłane prace. Spośród nich wybrano najlepsze, nagradzając 25 autorów, zaś 50 wyróżniając.

śród wyróżnionych artystów znalazły się dwie podopieczne Anny Świcy, która otacza swoją opieką dzieci i młodzież uczęszczające do pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia. Lilianka ObszyńskaBasia Bodek to ośmioletnie dziewczynki, które przedstawiły na swoich pracach zamki w Bobolicach i Tenczynie. Usytuowane na szlaku od Krakowa do Częstochowy zamki i warownie są jednymi z wielu na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Piękno krajobrazu, zróżnicowanie terenu a przede wszystkim wybudowane na skałach zamki stanowią o walorach i atrakcyjności tej części naszego kraju.

Wystawa wszystkich prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie zostanie zaprezentowana on-line na stronie internetowej organizatora. My podziwiajmy obrazy naszych młodych artystek.

Gratulujemy!