Aktualności

Jubileuszowe Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie   | 12.12.2017 
W piątek, 8 grudnia w Krośnie odbyły się Jubileuszowe Mikołajkowe Spotkania Taneczne – XXV Międzynarodowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych. Organizatorem imprezy jest Regionalne centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
  zobacz więcej


Mikołaj w MDK   | 11.12.2017 
Tydzień, w którym przypada dzień 6 grudnia to wielce pracowity czas dla Świetnego Mikołaja. Jest tak bardzo zapracowany, że jednego dnia nie dałby rady dotrzeć do wszystkich dzieci, które na niego czekają z utęsknieniem...
  zobacz więcej


„Zaplątane Kroki” 2017   | 11.12.2017 
1 grudnia w hali Ośrodka Sportu i rekreacji odbył się IV Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Tańca Disco i hip-hop. Była to kolejna edycja Turnieju „Zaplątane Kroki”, która tym razem miała formułę konkurencji solo. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Trampolina Sukecsu” przy współpracy Młodzieżowego Domu Kultury oraz OSiRu.
  zobacz więcej


Otwarcie wystawy zatytułowanej „W Krainie Świętego Mikołaja”   | 08.12.2017 
6 grudnia to dla dzieci jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Jest to dzień radości i spełniania dziecięcych pragnień i marzeń, a wszystko dzięki postaci najpopularniejszego i najbardziej znanego na świecie świętego – Świętego Mikołaja. Jest to postać historyczna, a zarazem tajemnicza i zagadkowa. Dzieci zadają mnóstwo pytań odnośnie jego wieku, miejsca zamieszkania, jak on to robi, że obdarowuje wszystkie dzieci na świecie jednego dnia.
  zobacz więcej


Andrzejki w MDK   | 07.12.2017 
28 listopada w MDK odbyła się zabawa andrzejkowa. Zorganizował ją Samorząd Wychowanków z nauczycielka panią Agnieszką Wolanin.
  zobacz więcej


XVI Przegląd Zespołów Tanecznych „Pasikonik”   | 04.12.2017 
W piątek, 24 listopada 2017r., w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbył się XVI Przegląd Zespołów Tanecznych „Pasikonik”. W zmaganiach tanecznych z sukcesami uczestniczyli także tancerze z naszej placówki.
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 02.12.2017 
W programie:
- XVII Powiatowy Konkurs Plastyczny "Historia – Pamięć – Człowiek"
- Warsztaty w grupie "STYL"
- Akcja Charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
  zobacz video


Prasa o nas /30.11.2017/

Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 46 (800) 2017
# Konkurs plastyczny "HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK"
# Akcja Charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę


  zobacz więcej


 

Akcja Charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę   | 28.11.2017 
W niedzielę, 26 listopada, ruszyła ogólnopolska Akcja Charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Jest to już 25 edycja akcji, zainicjowanej ćwierć wieku temu przez dziennikarkę Radia Lublin, Ewę Dados.
  zobacz więcej


Sukcesy w VII. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod nazwą "Pod kolorowym Parasolem Jesieni"   | 29.11.2017 
W organizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury filia Zwięczyca, VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Pod kolorowym Parasolem Jesieni”, trzy młode artystki z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odniosły sukces.
  zobacz więcej


XVII Powiatowy Konkurs Plastyczny "Historia – Pamięć – Człowiek"   | 23.11.2017, akt. 28.11.2017 
23 listopada w godzinach przedpołudniowych w naszej placówce odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Historia – Pamięć – Człowiek”. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Postać Józefa Piłsudskiego” i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – na konkurs nadesłano blisko 300 prac ze szkół i placówek kultury.
  zobacz więcej


Ogólnopolski Sukces Małgorzaty Pawęski z MDK   | 28.11.2017 
Małgorzata Pawęska z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju, została nagrodzona w III. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Wakacje”. Organizatorem imprezy jest Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.
  zobacz więcejSukces wychowanek MDK w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym   | 22.11.2017 
Kolejne sukcesy, kolejne nagrody zdobyli wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Pracownia plastyczna Tęczowa Malarnia ma szczególne powody do radości, gdyż w dwóch ogólnopolskich konkursach plastycznych jej uczestnicy zostali ich laureatami. Oba konkursy nawiązują do tego co powinno stanowić jedną z największych wartości w życiu człowieka – miłości do Ojczyzny.
  zobacz więcej


XXII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2017 /14.11.2017/

W piątek 10 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury, odbył się XXII. Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2017. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Wyniki końcowe: Pobierz protokół


  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 11.11.2017 
W programie:
- Dyskoteka „Jesienne igraszki”
- Ogromny sukces plastyczny w Chełmie
- Warsztaty taneczne z rock and rolla i boogie woogie
  zobacz video


Znamy wyniki Festiwalu /10.11.2017/

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XXII. Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2017, który odbył się w piątek 10 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury.


Kolejne sukcesy, kolejne nagrody naszych wychowanków   | 10.11.2017 
Kolejne sukcesy, kolejne nagrody zdobyli wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Pracownia plastyczna Tęczowa Malarnia ma szczególne powody do radości, gdyż w dwóch ogólnopolskich konkursach plastycznych jej uczestnicy zostali ich laureatami. Oba konkursy nawiązują do tego co powinno stanowić jedną z największych wartości w życiu człowieka – miłości do Ojczyzny.
  zobacz więcejAudycja TV NaFali   | 04.11.2017 
W programie:
- Jesienne zabawy integracyjne
- Wystawa "Architektoniczne perełki"
- Warsztaty grupy "ADA" prowadzone przez Katarzynę Świerszcz
  zobacz video
Dyskoteka „Jesienne igraszki”   | 02.11.2017 
W piątek 27 października w MDK odbyła się dyskoteka „Jesienne igraszki”. Impreza ta została zorganizowana już poraz kolejny przez panią Ingridę Sokołowską, dla jej grup tanecznych tj. „Kropeczki” młodszych i starszych oraz gr. „Jump”.
  zobacz więcej


Warsztaty taneczne z rock and rolla i boogie woogie   | 31.10.2017 
W piątek 27 października w MDK grupy „JUMP” pani Ingridy Sokołowskiej oraz „IMPULS” pani Urszuli Demucha wzięły udział w warsztatach tanecznych z rock and rolla oraz boogie woogie prowadzonych przez Agnieszkę i Grzegorza Cherubińskich.
  zobacz więcej


Ogromny sukces plastyczny w Chełmie   | 31.10.2017 
W piątek, 27 października br., wychowankowie pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju uczestniczyli w uroczystości wręczenia nagród laureatom VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. Motywem przewodnim imprezy były „Baśnie, bajki, bajeczki”.
  zobacz więcej


Taneczne ogólnopolskie sukcesy pary z Biłgoraja   | 31.10.2017 
W dniach 21-22 października 2017r. w Łańcucie Marcin Gorczyca oraz Maria Grasza z Klubu Tańca Towarzyskiego Impuls, działającego przy MDK Biłgoraj wystartowali na Mistrzostwach Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w tańcach standardowych. Na tanecznym parkiecie zaprezentowało się ponad 300 par. Obok juniorów, par młodzieżowych o tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski PTT,walczyły pary dorosłe, seniorskie oraz zawodowe, a wśród nich m.in. Mistrzowie Świata i Europy Sergiu Rusu i Dorota Makar-Rusu.
  zobacz więcej


Wystawa "Architektoniczne perełki"   | 27.10.2017 
Od 24 października do 20 listopada br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju można oglądać wystawę zatytułowaną „Architektoniczne perełki”. Autorami prezentowanych prac jest młodzież uczestnicząca w zajęciach plastycznych pracowni Tęczowa Malarnia.
  zobacz więcej


Międzynarodowy sukces zespołów z MDK w Biłgoraju na festiwalu tanecznym.   | 26.10.2017 
Ponad 20 zespołów tanecznych ( po wcześniejszych eliminacjach) z Polski, Litwy i Ukrainy, wzięło udział w XV Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”.
  zobacz więcej


Jesienne zabawy integracyjne   | 24.10.2017 
W poniedziałkowe popołudnie, 23 października, w Auli MDK odbyły się Jesienne zabawy integracyjne. Uczestniczyli w nich wychowankowie pani Ireny Oręziak-Kupczak z grupy plastycznej „Pędzelki” oraz najmłodsi tancerze ze ST „Styl” oraz z grupy „Crump” – wychowankowie pani Agnieszki Wolanin. Na okoliczność imprezy wiele osób założyło barwne stroje wróżek, czarodziejek, księżniczek.
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 21.10.2017 
W programie:
- Wystawa "Zielono mi... impresje krasnobrodzkie" oraz Dzień Nauczyciela
- Rozmowa z Anną Świcą o sukcesach pracowni plastycznej
  zobacz video


Julia Furmanek i Milena Ostasz lauretkami Międzynarodowego Konkursu Plastycznego w Toruniu   | 20.10.2017 
Julia Furmanek i Milena Ostasz z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami XIX Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” w Toruniu. Tematem inspirującym dzieci i młodzież z całego świata była w tegorocznej edycji „Harmonijna różnorodność”.
  zobacz więcej


Prasa o nas /19.10.2017/

Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 40 (794) 2017
# Dzieje się w regionie: Wernisaż wystawy "Zielono mi... Impresje Krasnobrodzkie"


  zobacz więcej


Sukces w konkursie plastycznym   | 17.10.2017 
W poniedziałek, 16 października 2017 r., w Muzeum w Bielsku Podlaskim odbyło się otwarcie wystawy oraz podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. W tegorocznej, dwunastej edycji, zatytułowanej „Idźmy naprzód z nadzieją” - Weronika Mielnik z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju otrzymała wyróżnienie.
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 14.10.2017 
W programie: - Dzień Edukacji Narodowej
- Powiatowy Twórca Kultury
- Na zajęciach u grupy "ADA"
- Występ grup "Ada" i "Tanew" z MDK na festiwalu piosenki ludowej
  zobacz videoWystawa "Zielono mi... impresje krasnobrodzkie" oraz Dzień Nauczyciela   | 13.10.2017 
W czwartkowe popołudnie, 12 października, w Młodzieżowym Dom Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej „Zielono mi... impresje krasnobrodzkie”. Prezentowane obrazy to efekt pracy podopiecznych pani Ireny Kupczak i Anny Świcy, podczas majowego wyjazdu do Krasnobrodu.
  zobacz więcej


Sukces w X. Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem pt. ”Dzik"   | 11.10.2017 
W dniu 5.07.17r. w Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej obradowało międzynarodowe Jury X Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem pt. ”Dzik”, w skład którego wchodzą: Ester Lang – Węgry, Agata Veres –Węgry, Alla Chumak – Ukraina, Anndriy Dihtaruk – Ukraina, Henadzi Burchyk – Białoruś, Valentinas Varmas – Litwa.
  zobacz więcej


Warsztaty ZTL "Tanew"   | 10.10.2017 
W ostatni weekend września 29.09 – 1.10.2017, trzy grupy Zespołu Tańca Ludowego „Tanew” uczestniczyły w szkoleniu tanecznym. Młodsi podopieczni pani Ewy Chuchro ćwiczyli tańce Lachów szczyrzyckich, zaś grupa starsza już po raz drugi szlifowała tańce Lachów sądeckich.
  zobacz więcej


Powiatowy Twórca Kultury 2017   | 10.10.2017 
W niedzielne popołudnie, 8 października, w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyły się dwie ważne imprezy powiatowe.
  zobacz więcej


Odwołane zajęcia taneczne   | 05.10.2017 
W dniu 9 października (poniedziałek) Zajęcia z panią Ingridą Sokołowską - Zostają odwołane!
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 07.10.2017 
W programie: - Koncert wychowanków MDK podczas "Festiwalu Smaków"
- Szkolenie grup Zespół Tańca Ludowego „TANEW”
  zobacz video


Koncert wychowanków MDK podczas "Festiwalu Smaków"   | 05.10.2017 
1 października na terenie ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbył się „Festiwal Smaków, impreza charytatywna, podczas której zbierano pieniądze na wsparcie rehabilitacji oraz leczenia Jagody Stasiewicz i Krzysztofa Klimeckiego.
  zobacz więcej


Odwołane zajęcia taneczne i plastyczne   | 05.10.2017 
W dniu 6 października (piątek) Zajęcia z nauczycielami: Urszula Demucha, Edyta Buczek, Ingrida Sokołowska, Anna Świcą - Zostają odwołane!
  zobacz więcej


Prasa o nas /03.10.2017/

Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 37 (791) 2017
# Dzieje się w regionie: ZTW "ADA" na Pikniku Rodzinnym
# Dzieje się w regionie: "Moja Przygoda w Muzeum"


  zobacz więcej


Ogólnopolski sukces plastyczny naszych wychowanek w Częstochowie   | 03.10.2017 
Marysia Grabek i Ewa Król oraz Milenka Myszak i Marta Sołoducha z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami III Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Parki Narodowe w Polsce oraz Gatunki Zwierząt i Roślin Chronionych”. Impreza została zorganizowana przez Miejski Dom Kultury w Częstochowie.
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 30.09.2017 
W programie: - Odwiedzamy pracownię plastyczną i rozmawiamy z panią Irenką Kupczak
- Moja Przygoda w Muzeum - Toruń 2017
- To już jesień.
  zobacz video


Odwołane zajęcia plastyczne   | 28.09.2017 
W dniu 29.09.17r. (piątek) zajęcia plastyczne z panią Anną Świcą - zostają odwołane!
  zobacz więcej


Najbliższe wydarzenie... - Wystawa z okazji Dnia Nauczyciela pt. "Zielono mi... impresje krasnobrodzkie"   | 28.09.2017 
Zapraszamy na uroczyste otwarcie poplenerowej wystawy plastycznej z okazji Dnia Nauczyciela, które odbędzie się w czwartek, 12 października 2017 roku o godzinie 16.00 w Galerii „Pierwsze Piętro” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.
  zobacz więcej


Sukces Pary Impulsu w Zabierzowie   | 27.09.2017 
W dniach 16 – 17 września w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym w Zabierzu odbył się Jurajski Festiwal Tańca – Mistrzostwa Regionu PTT Polski centralno-wschodniej.
  zobacz więcej


Ogólnopolskie Biennale Plastyczne „KOT 2017”   | 26.09.2017 
Rysunek Julii Kudełki z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju został zaprezentowany na wystawie pokonkursowej IX Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego pn. „KOT 2017”. Imprezę zorganizował Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu.
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 23.09.2017 
W programie: - Rozmowa z grupą Diversum, która zajęła I miejsce oraz GRAND PRIX na festiwalu „SŁOŃCE – RADOŚĆ – PIĘKNO” w urokliwym miasteczku Nessebar w Bułgarii.
- Zespół Tańca Współczesnego ADA na Pikniku Rodzinnym, organizowanym przez SKOK im. Z. Chmielewskiego w Ćmielowie.
  zobacz videoZespół Tańca Współczesnego ADA na Pikniku Rodzinnym   | 19.09.2017 
10 września grupy ADA I starsza i młodsza uczestniczyły jako Gość specjalny w Pikniku Rodzinnym, organizowanym przez SKOK im. Z. Chmielewskiego. Impreza ma charakter cykliczny i odbywa się już od 10 lat w Ćmielowie.
  zobacz więcej


Moja Przygoda w Muzeum - Toruń 2017   | 18.09.2017 
W piątek, 15 września br., w toruńskim Ratuszu Staromiejskim odbył się uroczysty finał XXXIX Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. W tegorocznej edycji dziewięcioro wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami tej bardzo prestiżowej imprezy. Najwyżej oceniona została praca Izabeli Borowiec.
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 16.09.2017 
W programie: - Rozmowa z byłą wychowanką MDK Magdą Koman
- Wizyta u grupy IMPULS
- Sztuka wokół nas
  zobacz video


Prasa o nas /14.09.2017/

Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 35 (789) 2017
# Wspiera młodych i zdolnych
# Wystawa "Sztuka wokół nas"


  zobacz więcejSztuka wokół nas   | 12.09.2017 
W czwartek, 7 września 2017 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbyło się spotkanie, którego gościem honorowym była pani Agata Borowiec – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Celem wizyty było uroczyste przekazanie materiałów plastycznych na potrzeby pracowni plastycznej „Tęczowa Malarnia”.
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 09.09.2017 
W programie: - Warsztaty u grupy tańca współczesnego "ADA"
- Festiwal „SŁOŃCE – RADOŚĆ – PIĘKNO” występy grup zagranicznych
  zobacz video


Audycja TV NaFali Bułgaria   | 02.09.2017 
Zapraszamy na Relacja z pobytu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju na Międzynarodowym Festiwalu „SŁOŃCE – RADOŚĆ – PIĘKNO” w urokliwym miasteczku Nessebar w Bułgarii. Życzymi miłego oglądania.
  zobacz video


Wystawa "Sztuka wokół nas"   | 01.09.2017 
Od pierwszych dni września zapraszamy do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Sztuka wokół nas”. Ekspozycja prezentowana jest w galerii Pierwsze Piętro znajdującej się w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. To kolekcja prac autorstwa kilkunastu uczestników zajęć plastycznych odbywających się w tej placówce.
  zobacz więcejArchiwum

Rok szkolny - 2016-17


Rok szkolny - 2015-16
Rok szkolny - 2014-15
Rok szkolny - 2013-14
Rok szkolny - 2012-13
Rok szkolny - 2011-12
Rok szkolny - 2010-11
Rok szkolny - 2009-10
Rok szkolny - 2008-09
Rok szkolny - 2007-08
Rok szkolny - 2006-07
Rok szkolny - 2005-06
Rok szkolny - 2004-05
Rok szkolny - 2003-04

  

© MDK Biłgoraj 2002-2017