Osiągnięcia naszych wychowanków - 2020-2021


Aktualizacja: 02/12/2020

 Listopad 2020

 11.2020 r. | Irena Oręziak-Kupczak

VIII Ogólnopolskie Biennale Malarstwa „Niech żyje kolor” 2020
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu
Na konkurs napłynęły 483 prace plastyczne z 74 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski. Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 129 prac z 58 szkół i pracowni plastycznych. Jury powołane przez organizatorów konkursu przyznało 20 nagród równorzędnych oraz 30 wyróżnień.

Wyróżnienie

Gabrieli Rój, 13 lat

kwalifikacja do wystawy pokonkursowej

Natalia Mucha, 13 lat
Amelia Senczyna, 14 lat
Julia Sławkowska, 17 lat

 26.11.2020 r. | Renata Socha

XX Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK” - „Polskie zamki, pałace, dworki” Biłgoraj 2020
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

OŚRODKI KULTURY

Kategoria klasy I - IV
NAGRODA
Paula Bosak, kl. III
Julia Machowska, 8 lat
WYRÓŻNIENIA
Dorota Dołba, kl. I
Maja Ćwikła, kl. III

 26.11.2020 r. | Anna Świca

XX Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK” - „Polskie zamki, pałace, dworki” Biłgoraj 2020
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

OŚRODKI KULTURY

Kategoria klasy I - IV
NAGRODA
Klaudia Czerniak, kl. IV

Kategoria klasy V – VIII Szkoła Podstawowa
NAGRODY

Izabela Pogorzelec, kl. VI
Magdalena Komosa, kl. VII
Lena Żurawicz, kl. V

WYRÓŻNIENIA
Wiktoria Szabat, kl. VII
Natalia Rusinek, kl. VII
Olga Goch, kl. VII

Kategoria Szkoły Średnie
NAGRODY
Martyna Kniaziowska, kl. II
Angelo Dziwura, kl. I

 26.11.2020 r. | Irena Oręziak-Kupczak

XX Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK” - „Polskie zamki, pałace, dworki” Biłgoraj 2020
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

OŚRODKI KULTURY

Kategoria klasy I - IV
NAGRODA
Hanna Bosak, kl. I

Alicja Mierzwa, kl. I
WYRÓŻNIENIA
Lena Obszyńska, 5 lat

 16.11.2020 r. | Anna Świca

Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „Mój najbliższy świat – rodzina i dom”
Organizator: Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie

kategoria 8-10 lat

Nagroda

Klaudia Czerniak, lat 10

 13.11.2020 r. | Anna Świca

30. Wystawa Rysunku i Malarstwa „Mój Teatr”
Organizator: Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi

I nagroda ex aequo

Natalia Lembryk, lat 8, „Jednorożce z kolorowej łąki”

II nagroda

Lena Kanty, lat 11, „Roszpunka”

Wyróżnienia

Weronika Zarębska, lat 10, „Pinokio”
Lilianna Obszyńska, lat 8, „Kolorowa Gęś”

 10.11.2020 r. | Renata Socha

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” - Marzenia
pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Organizator: Rzeszowski Dom Kultury filia Przybyszówka
Do konkursu zostało nadesłanych 1 399 prac z 259 placówek z całej Polski

Kategoria 7-10 lat

kwalifikacja do wystawy pokonkursowej

Łucji Strzałki, 10 lat

 10.11.2020 r. | Irena Oręziak-Kupczak

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” - Marzenia
pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Organizator: Rzeszowski Dom Kultury filia Przybyszówka
Do konkursu zostało nadesłanych 1 399 prac z 259 placówek z całej Polski

Kategoria 7-10 lat
II miejsce

Hanna Bosak, 7 lat

kwalifikacja do wystawy pokonkursowej

Janina Mosakowska, 7 lat
Gabriela Bajwoluk, 7 lat

 09.11.2020 r. | Anna Świca

XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Jesteśmy dumni z Polski”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach i Urząd Miasta Tychy
Honorowy Patronat: Śląski Kurator Oświaty
Nadesłano 340 prac z 63 placówek

Nagrody

Jakub Furmanek, lat 11, „Husaria”
Oriana Makowska, lat 6, „Smok Wawelski”

Wyróżnienia

Antonina Kryń, lat 5 „Smok Wawelski”
Lilianna Obszyńska, lat 8 „Jan Paweł II wśród dzieci”

Kwalifikacje do wystawy

Kamila Czop, lat 6, „Syrenka Warszawska”
Mikołaj Drozdowski, lat 5, „Smok Wawelski”
Karolina Koszałka, lat 14, „Św. Jadwiga Królowa”
Julia Krawczyk, lat 9, „Mikołaj Kopernik”
Julia Łuszczak, lat 10, „Jan Paweł II i dzieci”

 Październik 2020

 16.10.2020 r. | Kornelia Rudy

X Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej KOZIOŁEK w Zamościu
Organizator: MDK Zamość
Wystąpiło: 60. finalistów na podstawie nagrań nadesłanych w maju

Kategoria II

Brązowy Koziołek – Filip Bednarz

 16.10.2020 r. | Anna Świca

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny p.n. „Szlakiem Orlich Gniazd 2020"
Organizator: Miejski Dom Kultury w Częstochowie
Nadesłano 521 prac z 89 placówek

Wyróżnienia

Lilianna Obszyńska, lat 8
Barbara Bodek, lat 8

 Wrzesień 2020

 29.09.2020 r. | Wychowankowie MDK

Powiatowy Dzień Olimpijczyka 2019/2020
organizator: Powiat Biłgorajski

Wyróżnienia otrzymali:

1. Lena Żurawicz
2. Martyna Kniaziowska
3. Izabela Pogożelec
4. Magdalena Szado
5. Patrycja Późniak
6. Katarzyna Szado
7. Gabriela Ciosmak
8. Martyna Grabias
9. Wojciech Grum
10. Zuzanna Chołyst
11. Kinga Rawiak