Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Sukces plastyczny wychowanki MDK

MDK, 06.10.2011r.

Oliwia Róg - siedmioletnia wychowanka pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została laureatką XIV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży pn. "Piękno Beskidów i Bieszczadów" 2011. Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach.

Podsumowanie konkursu połączone z uroczystym wręczeniem nagród laureatom odbyło się 8 października br. Jury konkursu oceniało 1012 prac z 63 placówek z Polski, Słowacji i Ukrainy. Spośród nich przyznanych zostało 47 nagród równorzędnych i GRAND PRIX.

Oliwia za swoją pracę zatytułowaną "Kolorowa cerkiew" otrzymała nagrodę w grupie wiekowej 7-9 lat.

Celem konkursu jest promocja kulturowych, krajobrazowych i turystycznych walorów Beskidów i Bieszczadów w myśl idei "Europy Regionów", wzywającej do tworzenia i odtwarzania wartości kulturowych "małych ojczyzn" oraz niepowtarzalność zabytków architektury i charakterystycznych elementów krajobrazu regionu południowo-wschodniej Polski.

Małej artystce serdecznie gratuluję sukcesu i życzę dalszych wspaniałych osiągnięć!

MDK

Przeczytaj również: