Profile image example Profile image example

Anna Świca

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży - „Tęczowa Malarnia”

O NAS

Image

SUKCES W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE "TĘCZOWY KALENDARZ 2019" /20 grudnia 2018/

Image

Nasze wystawy

Image

Jubileusz 10-lecia Pracowni Plastycznej TĘCZOWA MALARNIA /24 stycznia 2016/


„Tęczowa Malarnia” to nazwa pracowni plastycznej, prowadzonej przez panią Annę Świcę. Celem zajęć plastycznych, na które uczęszczają dzieci w wieku od 5 lat po młodzież nastoletnią, jest rozbudzanie zainteresowań sztuką, kształtowanie predyspozycji i uzdolnień artystycznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej, a tym samym przygotowanie wychowanków do uczestnictwa w życiu kulturalnym poprzez działalność plastyczną w szerokim znaczeniu tego słowa.


Zajęcia z zakresu rysunku, malarstwa i pracy manualnej mają na celu kształtować wyobraźnię i twórcze myślenie, inspirować i motywować uczestników zajęć do samodzielnych poszukiwań w zakresie ekspresji twórczej, rozszerzać wiadomości o stylach, epokach, wybitnych twórcach i ich dziełach oraz wdrażać do współdziałania w grupie.


Efekty działalności wychowanków w postaci różnorodnych prac plastycznych, prezentowanych na wystawach w MDK, w Internecie, biorących udział w konkursach, motywują dzieci i młodzież do pełniejszego rozwoju i zdobywania wiedzy. Ponadto prestiżowe nagrody zdobywane przez młodych artystów na konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych stanowią satysfakcjonujące ukoronowanie twórczych wysiłków.


OSIĄGNIĘCIA

# Impreza Data Miejsce
1 XX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pudełko moich marzeń”


Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury „Na pięterku” w Zduńskiej Woli.

04.II.2019 r.

Kategoria 10-12 lat


II miejsce
Alicja Flor, lat 10

2 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Okiem artysty – Edgar Degas”


Organizator: Galeria Twórczości Plastycznej Młodych przy MDK „Śródmieście” we Wrocławiu

19.I.2019 r.

Nagrody Równorzędne

Malarstwo
Julia Kudełka (lat 18), Magda Czop (lat 17), Marta Sołoducha (lat 18)

Wyróżnienie
Martyna Kniaziowska (lat 14)

Udział w wystawie pokonkursowej
Weronika Woźnica (lat 16), Dominika Leńczuk (lat 18), Aleksandra Farion (lat 18), Zuzanna Dobrzyńska (lat 9), Sonia Kowalska (lat 9)

Archiwum osiągnięć

AKTUALNOŚCI GRUPY