Aktualności 2014/2015

Pierwszy plener malarski w Przestrzeni S.O.W.A. „Biłgorajski Łabędź”

MDK, 09-06-2015r

1 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Biłgoraju zorganizowała pierwszy dziecięcy plener malarski w Przestrzeni S.O.W.A. Obiektem inspirującym młodych artystów był "Biłgorajski Łabędź", symbol fundacji i naszego miasta.

W imprezie wzięło udział 30 młodych malarzy z różnych placówek, w tym 20 wychowanków z pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Komisja konkursowa w składzie: Stanisław Pokryszka, Halina Studnicka, Jan Szulc oraz Renata Socha miała bardzo trudne zadanie. Spośród wszystkich sześciu wyróżnionych jury nagrodziło aż pięć naszych podopiecznych: Annę Pędziwiatr, Weronikę Mazurek i Gabrielę Tutka pracujących w pracowni "Tęczowa Malarnia" pod kierunkiem Anny Świcy, oraz Julię Pieczykolan i Klaudię Janiuk pracujące pod kierunkiem Ireny Oręziak-Kupczak z pracowni "Fantazja" i "3D. Wszyscy uczestnicy pleneru otrzymali upominki.

W trakcie pleneru malarskiego nad oprawą muzyczną czuwał Andrzej Czernik - opiekun Studia Wokalnego "Kombinejszyn" w składzie: Gabriela Duma, Anita Pieczonka, Karolina Monastyrska, Gabriela Sprysak, Natalia Mazurkiewicz oraz Julia Hasiak.

Anna Świca